Rejestracja na szczepienie pozwoli ci wygrać samochód i dużo nagród pieniężnych. 1 lipca rusza loteria

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 pozwoli wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień, która rusza 1 lipca. Do wygrania są samochody, hulajnogi i nagrody pieniężne. Udział w loterii będą mogły wziąć także osoby, które już się zaszczepiły.

Rząd mierzy się z problemem spadającego zainteresowania Polaków szczepieniami i próbuje szukać sposobów, które zachęca rodaków do zaszczepienia się. Według danych rządu, 50 proc. dorosłych Polaków zaszczepiło się już przeciwko COVID-19 przynajmniej jedną dawką.

Kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonanie Polaków do tego, żeby się szczepić. To jest wyzwanie dla nas wszystkich. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli zwyciężyć COVID-19

- mówił Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień. Jak pokazuje przykład Stanów Zjednoczonych, szansa na wygranie atrakcyjnych nagród skutecznie zachęca ludzi do szczepienia się.

Zobacz wideo Nowe rozwiązania w zakresie szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie, a samorządy będą zachęcać seniorów do szczepień

Rejestracja na szczepienie umożliwi wygranie w loterii Narodowego Programu Szczepień

1 lipca rusza loteria programu szczepień. Za jej realizację odpowiedzialny będzie Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. W loterii będą mogły wziąć udział wszystkie chętne osoby, które się zaszczepiły. Nie jest więc ona organizowana jedynie dla nieprzekonanych. 

Zachęty przewidziano także dla samorządów. Każda gmina w zależności od liczby mieszkańców na organizację lub promocję szczepień otrzyma od 10 do 40 tys. zł. Ponadto gminy otrzymają nagrody:

  • 100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75 proc. zaszczepienia swoich mieszkańców;
  • 1 mln złotych dla gmin na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wyszczepialności mieszkańców;
  • 2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom wyszczepialności w kraju.

Co można wygrać za szczepienie?

Do wygrania w loterii Narodowego Programu Szczepień są samochody hybrydowe, hulajnogi, nagrody rzeczowe i pieniężne. Szanse na wygraną są naprawdę spore, bo nagrody w wysokości 500 zł  będą losowane pomiędzy każdymi dwoma tysiącami osób.

AstraZeneca AstraZeneca znów pozwana przez KE. "Celem zapewnienie dostaw szczepionek"

Raz w tygodniu dwie osoby mogą wygrać po 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne i vouchery. Raz w miesiącu losowane będzie 100 tys. zł dla dwóch osób oraz samochody hybrydowe. Finalną nagrodę też mogą wygrać dwie osoby i jest to milion złotych oraz samochód hybrydowy. Szczegóły mają zostać przedstawione w ciągu najbliższych dwóch tygodni, wtedy też dowiemy się jak dołączyć do loterii.

Więcej o: