Biedronka zaszczepi swoich pracowników. W czwartek ruszyły zapisy

Biedronka we współpracy z firmą Polmed uruchomiła program szczepień dla zatrudnionych w sieci. Chętni mogą zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19 już od czwartku 27 maja br. - poinformowano w komunikacie.

- Jesteśmy przekonani, że objęcie pracowników szczepieniami w miejscu pracy przyniesie wiele korzyści z punktu widzenia ograniczania pandemii w Polsce. Dlatego uruchomiliśmy procedurę dla zatrudnionych w Biedronce, która w prosty sposób zapewni dostępność do szczepionek w punktach naszego partnera medycznego, firmy Polmed. To sprawdzona, profesjonalna firma, jesteśmy pewni, że sprawnie i szybko poradzi sobie z tym zadaniem - mówił Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Jak pracownicy Biedronki mogą zapisać się na szkolenie

Jak poinformowano w komunikacie, do programu szczepień w sieci Biedronka zatrudnieni mogą zapisać się poprzez kontakt z koordynatorem programu, który przekaże informację o tym firmie Polmed. Przedstawiciele Polmedu skontaktują się z każdym chętnym indywidualnie, ustalając termin i miejsce szczepienia.

Szczepienie- zdjęcie ilustracyjne Prawnik: Pracownika nie można zmusić do szczepienia. "Odszkodowanie"

Szczepienia w zakładach pracy wystartowały 17 maja

Pilotażowy program szczepień w zakładach pracy uruchomiony został w dniach 17-23 maja. Od 1 czerwca rozpoczną się regularne szczepienia w wysokości 300 tys. dawek tygodniowo. 

Zakład pracy może zgłosić do szczepienia następujące osoby:

  • pracowników;
  • członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych;
  • osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą);
  • studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa);
  • członków rodzin ww. osób.

Aby zakład pracy mógł przystąpić do pilotażowego programu szczepień, musi zgłosić co najmniej 300 chętnych pracowników do przyjęcia preparatu. Pracodawcy muszą zaszczepić wszystkie zgłoszone osoby w ciągu maksymalnie pięciu dni.

Więcej o: