Samochody i pieniądze za rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19. 1 lipca rusza loteria szczepionkowa

Zaszczepieni przeciw COVID-19 mogą zgarnąć nagrody pieniężne, samochody i hulajnogi. W loterii Narodowego Programu Szczepień, która wystartuje 1 lipca, będą mogły wziąć udział osoby, które zarejestrują się na szczepienie lub wcześniej przyjęły dawkę szczepionki.
Zobacz wideo Czy szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe?

Rząd chce zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Według aktualnych danych, 50 proc. dorosłych Polaków zaszczepiło się już przynajmniej jedną dawką. Aby poprawić ten wynik, rząd chce zorganizować loterię Narodowego Programu Szczepień.

Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli pokonać COVID-19 - mówił podczas konferencji prasowej (25 maja) szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał również, że przekonanie Polaków do szczepień będzie coraz większym wyzwaniem.

Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można wygrać samochody, hulajnogi i nagrody pieniężne

Według zapowiedzi rządu loteria Narodowego Programu Szczepień ma ruszyć 1 lipca i jest obecnie przygotowywana wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia oraz Totalizator Sportowy. Szczegóły tej loterii pozostają nieznane, jednak dowiedzieliśmy się, że każdy, kto przyłączy się do programu szczepień przeciw COVID-19 będzie mógł wziąć w niej udział. Nagrody będą następujące:

  • nagroda natychmiastowa - co 2000 osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł;
  • nagroda tygodniowa - rozlosowywane będą dwie nagrody w postaci 50 tys. zł oraz hulajnogi elektryczne i vouchery;
  • nagroda miesięczna - rozlosowywane będą dwie nagrody po 100 tys. zł oraz samochody hybrydowe;
  • nagroda finałowa - rozlosowane zostaną dwie nagrody w wysokości miliona zł oraz samochody hybrydowe.

Zachęty przewidziano także dla samorządów. Każda gmina w zależności od liczby mieszkańców otrzyma od 10 do 40 tys. zł na organizację lub promocję szczepień. Ponadto gminy otrzymają następujące nagrody:

  • 100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75 proc. zaszczepienia swoich mieszkańców;
  • 1 mln złotych dla gmin na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wyszczepialności mieszkańców;
  • 2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom wyszczepialności w kraju.

Loteria Narodowego Programu Szczepień. Kto może wziąć udział?

Rząd informował za pośrednictwem profilu #SzczepimySię na Twitterze, że w loterii Narodowego Programu Szczepień będzie mogła wziąć udział każda osoba, która zarejestruje się na szczepienie, a także Polacy, którzy już wcześniej przystąpili do programu szczepień.

Wszystkie szczegóły dotyczące loterii mają zostać przedstawione na osobnej konferencji prasowej w najbliższym czasie.

Więcej o: