USA. Raport rządu o UFO. "Nie ma dowodów, że to statki pozaziemskie, ale nie można tego wykluczyć"

Raport rządu Stanów Zjednoczonych nie zawiera dowodów potwierdzających, że UFO są rzeczywiście obiektami pozaziemskimi, ale też całkowicie tego nie wyklucza. Przekazano w nim, że znaczna większość ze 120 obserwacji nie miała związku z wojskowymi ani rządowymi technologiami USA.

Dziennik "New York Times" poinformował o szczegółach raportu sporządzonego przez amerykański rząd, dotyczącego pochodzenia UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających, które obserwowano na niebie w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

"Nie ma dowodów, że to statki pozaziemskie z obcej, pozaziemskiej cywilizacji, ale nie można tego wykluczyć" - wskazano w raporcie amerykańskich służb specjalnych. Przekazano również, że badaczom nie udało się ustalić, w jaki sposób są zdolne do znacznego przyspieszania czy zmiany kierunku lotu.

Małe kałamarnice z gatunku Euprymna scolopes, które zostały wysłane na Międzynarodową Stację KosmicznąNASA wysłała właśnie 128 maleńkich kałamarniczych dzieci w kosmos. Po co?

Spotkania z UFO. Pojawiły się obawy związane z Chinami i Rosją 

W dokumencie przeanalizowano 120 przypadków spotkań z UFO, zaobserwowanych przez pilotów marynarki wojennej, do których doszło w ostatnich dwudziestu latach. Eksperci przekazali, że przytłaczająca większość tych zdarzeń nie była związana z jakąkolwiek amerykańską wojskową czy rządową technologią. Jeden z wysokich rangą urzędników waszyngtońskiej administracji powiedział w rozmowie z "NYT", że wśród wywiadu i wojska pojawiły się obawy, że Chiny lub Rosja mogą eksperymentować z w zakresie prędkości hipersonicznej.

Facebook zawiesił konto Donalda Trumpa na 2 lata. Powodem wpisy pochwalające zamieszki w KapitoluFacebook zawiesił konto Donalda Trumpa na dwa lata

W 2020 r. Pentagon opublikował trzy nagrania z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, które podsyciły pogłoski, jakoby Stany Zjednoczone posiadały tajne informacje dot. istnienia pozaziemskich cywilizacji. Przedstawiciele administracji przyznali w rozmowie z "NYT", że podobne spekulacje może wkrótce ponownie wywołać fakt, że aneks do pełnej wersji raportu nie zostanie upubliczniony. Pełne sprawozdanie zostanie przekazane do Kongresu najpóźniej do 25 czerwca. Ma dostarczyć "kilku stanowczych konkluzji".

Zobacz wideo Nagrania UFO są autentyczne. Potwierdziło to wojsko USA
Więcej o: