Bill Gates największym amerykańskim rolnikiem? Media: Jego pola ziemniaków widać z kosmosu

Bill Gates to największy prywatny właściciel ziemi uprawnej w USA. Jego pola, na których uprawiane są ziemniaki, są tak rozległe, że widać je z kosmosu - twierdzą amerykańskie media. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie intrygujących doniesień jeszcze nie skomentował.

Bill Gates znany jest przede wszystkim jako założyciel firmy Microsoft i filantrop, od dekad prowadzący jedną z największych światowych fundacji. Amerykańskie media ujawniły właśnie nieco inne oblicze miliardera.

Zobacz wideo Najlepszy Surface w historii? Testujemy najnowszy laptop Microsoftu [TOPtech]

Bill Gates uprawia ziemniaki "na kosmiczną skalę"? Miliarder nie potwierdza

NBC twierdzi, że jest on największym prywatnym właścicielem gruntów rolnych w USA. Do Gatesa ma należeć 269 tys. arów ziemi uprawnej. Grunty, na których uprawiane mają być ziemniaki, są tak rozległe, że można je ponoć dostrzec z kosmosu. Swoje twierdzenia amerykańska stacja opiera na śledztwie magazynu "The Land Report", kwartalnika poświęconemu rynkowi nieruchomości. Telewizja przypomniała też wypowiedź Gatesa sprzed lat, który przyznał, że "jego grupa inwestycyjna zdecydowała się kupić ziemię rolną". 

Smaczku sprawie dodaje fakt, że warzywa uprawiane na ziemi Gatesa mają trafiać do sieci McDonalds. Jednak jej przedstawiciele, tak jak i miliarder, nie odpowiedzieli na prośby amerykańskich mediów o komentarz. 

Bill Gates bierze rozwód. Do podziału spory majątek

Media zajęły się "tropieniem" majątku Gatesa po tym, jak wraz ze swoją żoną Melindą ogłosił, iż biorą rozwód. Do małżeństwa, które, co podkreślają amerykańskie portale, nie podpisało intercyzy, należy spory majątek. Szacowany jest na 145 mld dol. zgodnie z rankingiem Forbesa. Bill Gates wielkich pieniędzy dorobił się głównie dzięki spółce Microsoft. Został najmłodszym miliarderem, który nie odziedziczył majątku. Na liście najbogatszych pojawił się już w roku 1986.

Wśród dóbr, którymi małżonkowie w czasie rozwodu będą się być może dzielić, wymienić trzeba prywatny odrzutowiec oraz kilka drogich nieruchomości. Perłą w kornie jest dom o wartości 125 mln dolarów i powierzchni 6100 m kw. 

Na koncie Gatesów znajduje się też kilka innych domów - na Florydzie i w stanie Wyoming (w tym wypadku to ranczo), wartych odpowiednio 59 i 9 mln dolarów. Para ma też dom w Kalifornii (wart 25 mln dol.). Majątek Gatesów to również wyjątkowo drogie samochody. Wśród nich Porsche 930 Turbo, Jaguar XJ6, Ferrari 348 i rzadko spotykany Porsche 959. 

Więcej o: