Eurojackpot znów trafiony przez Polaka. Niemal 5 mln zł wygranej. To już czwarty raz w ciągu miesiąca

Niemal 5 mln złotych wygrał Polak lub Polka w loterii Eurojackpot. To kolejna milionowa wygrana naszego rodaka/rodaczki w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Wyniki losowania Eurojackpot z piątku 11 czerwca, losowanego w Helsinkach, to 8, 20, 23, 48, 50 oraz 8 i 9. Liczby okazały się szczęśliwe dla dwóch osób, które wygrały nagrodę IV stopnia. Oznacza to, że ze zbioru 50 liczb prawidłowo wytypowano cztery, a ze zbioru 10 liczb - dwie. Wśród wygranych znalazł się Fin oraz Polak, który dzięki kuponowi dołączył do grona milionerów

Zobacz wideo Tunezyjska stacja RM FM wykorzystała dżingiel polskiej rozgłośni

Eurojackpot trafiony przez Polaka lub Polkę. Pieniądze otrzyma osoba z Tucholi

Wygrana IV stopnia to nagroda o wartości 4 870 237,80 zł. Trafi ona do mieszkańca lub mieszkanki Tucholi w woj. kujawsko-pomorskim. To już czwarta milionowa wygrana Polaka w Eurojackpot w ciągu ostatniego miesiąca.

Ostatnie losowanie przyniosło naszemu rodakowi/rodaczce zdecydowanie najwyższą nagrodą pieniężną. 21 maja mieszkaniec Dobrej wygrał 2,8 mln zł, tydzień później poszczęściło się osobie z Wejherowa, która zgarnęła 1,14 mln zł. Jeszcze jedna nagroda z 4 czerwca wyniosła 2,07 mln zł, a kupon został puszczony przez stronę lotto.pl

Jak wygląda wypłata z Eurojackpot?

Na wypłatę nagrody trzeba czekać do 60 dni. Dłużej trzeba poczekać jeśli wygrana przekroczyła 10 mln euro, wtedy trwa to nawet do 28 miesięcy. 

Ponadto należy uiścić podatek od wygranej. Zgodnie z polskim prawem:

  • podatek od wygranej pobierany jest od przychodów z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych, jak również od nagród związanych ze sprzedażą premiową;
  • podatek od wygranej dotyczy zarówno zysków uzyskanych w naszym kraju, jak również na terytorium innego państwa należącego do Europejskiego Terytorium Gospodarczego.

Podatek ten wynosi 10 proc. od wygranej kwoty. Do budżetu z piątkowej wygranej w Eurojackpot trafi więc  487 tys. złotych. 

Więcej o: