Polski startup w Dubaju. SentiOne zaproszony przez członka rodziny królewskiej, założyciela Emirates

SentiOne, polski producent chatbotów, wchodzi na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zaproszenie członka rodziny królewskiej. Fundusz inwestycyjny, z którym SentiOne będzie współpracować, należy do szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktoum, który jest m.in. założycielem linii lotniczych Emirates.

SentiOne to firma założona przez Kamila Bargiela, Bartosza Bazińskiego i Michała Brzezickiego, która zajmuje się monitoringiem internetu i automatyzacją obsługi klienta przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Będzie pierwszym polskim startupem w funduszu członka rodziny królewskiej.

Zobacz wideo Morawiecki: Polskie start-upy to przyszłe championy i chluba polskiej gospodarki

Dubaj. SentiOne, polski startup zajmujący się sztuczną inteligencją wkracza do ZEA

"Będziemy wdrażać automatyzację AI w czołowych firmach w ZEA!" - pisze na Twitterze SentiOne.

SentiOne obecnie współpracuje z ponad 400 markami na ponad 30 rynkach, m.in. z McDonald’s, Nike, Tesco czy Starcom. Firma od 10 lat rozwija algorytmy sztucznej inteligencji i tworzy tak zwane chatboty, które mają pracować z klientem i rozwiązywać niektóre problemy bez potrzeby angażowania "ludzkiego" pracownika. Rok temu chatbot SentiOne został uznany za program najlepiej rozumiejący mowę naturalną - pisze money.pl.

Startup SentiOne spodziewa się przekroczyć 5 mln dolarów przychodu rocznie w regionie MENA

SentiOne wybiera się do Dubaju na zaproszenie partnera, którym jest Seed Group należący do szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, członka dubajskiej rodziny królewskiej. Szejk jest m.in. założycielem linii lotniczych Emirates. Zainwestował już w 42 startupy z całego świata. Seed Group ma pomóc SentiOne dotrzeć do odpowiednich odbiorców, znaleźć klientów i promować technologię w regionie - pisze forbes.pl.

- W tej chwili jesteśmy już w trakcie przetargu na automatyzację obsługi klienta i wdrożenie botów dla klienta z branży logistyki - mówił cytowany przez forbes.pl Kamil Bargiel, prezes i założyciel SentiOne. Dodał, że w ciągu trzech lat spodziewa się przekroczyć 5 mln dolarów przychodu rocznie z regionu MENA, który obejmuje Bliski Wschód i Afrykę Północną. Twórca SentiOne powiedział, że według szacunków do 2025 roku 85 proc. obsługi klienta na Bliskim Wschodzie przejmą właśnie boty.

Więcej o: