Wakacje we W這szech. Od 28 czerwca nie b璠zie obowi您ku noszenia maseczek na zewn徠rz

W這ski minister zdrowia przekaza, 瞠 od 28 czerwca zniesiony zostanie obowi您ek noszenia maseczek na zewn徠rz. W ci庵u ostatniej doby we W這szech odnotowano zaledwie 495 potwierdzonych przypadk闚 zachorowa na COVID-19. Prawie wszystkie regiony W這ch znajduj si ju w strefie bia貫j, z minimalnymi obostrzeniami.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze, że 28 czerwca zlikwidowany zostanie nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Zniesienie tego obowiązku dotyczyć będzie regionów znajdujących w tzw. białej strefie, w której obowiązują minimalne restrykcje.

Zobacz wideo Zmiany klimatu ogląda na własne oczy. "Lodowce się wycofują, kurczą się ich jęzory, tracą na czołach 3-4 metry rocznie" [KLIMAT Z BLISKA]

Włochy luzują obostrzenia, m.in. z myślą o turystach. Które regiony są w białej strefie?

"Od 28 czerwca rezygnujemy z obowiązku noszenia masek na wolnym powietrzu w białej strefie, mając jednak na uwadze zalecenia ostrożności określone przez CTS [Comitato Tecnico Scientifico, czyli Komitet Naukowo-Techniczny - red.]" - przekazał Speranza.

- Zniesienie obowiązku maseczek będzie także sygnałem dla zagranicznych turystów, którzy chcą przyjechać do Włoch - stwierdził szef dyplomacji Luigi Di Maio, cytowany przez Onet za PAP.

Bogatynia. Kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego Turów. Czechy. W Pradze ruszają negocjacje z Polską. To już druga runda

W białej strefie znajdują się obecnie wszystkie regiony Włoch, za wyjątkiem Doliny Aosty, pozostającej w strefie żółtej, jednak przewiduje się, że również i ona dołączy do reszty kraju 28 czerwca. W Dolinie Aosty wciąż obowiązuje godzina policyjna, wprowadzona na początku listopada ubiegłego roku podczas szczytu drugiej fali pandemii.

Na obszarze strefy białej w mocy pozostaje wymóg utrzymywania dystansu społecznego i stosowania się do reżimu sanitarnego w sklepach, restauracjach, hotelach czy punktach usługowych. Nie ma ograniczeń w otwarciu barów i restauracji, jednak przy stoliku wewnątrz lokalu może przebywać maksymalnie 6 osób, chyba że osoby te są rodziną. W białej strefie nie obowiązuje też godzina policyjna.

Więcej przydatnych informacji, dotyczących sytuacji pandemicznej i aktualnych obostrzeń we Włoszech, można znaleźć tutaj.

Euro 2020. IKEA przygotowała specjalną butelkę po geście Cristiano Ronaldo Euro 2020. IKEA przygotowała specjalną butelkę po geście Cristiano Ronaldo

Koronawirus we Włoszech w liczbach. Obecne statystki zakażeń i szczepień

Jak podała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), we Włoszech, od 3 stycznia 2020 r. do 21 czerwca 2021 r., odnotowano 4 252 976 potwierdzonych przypadków COVID-19 ze 127 270 zgonami. Do 22 czerwca podano ponad 46 mln dawek szczepionki. W pełni zaszczepionych jest 15,8 mln osób.

Włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 495 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób.

Wi璚ej o: