Mężczyzna z "latającą deskorolką" przemierzał ulice Nowego Jorku. To przyszłość transportu

Nagrania przedstawiające tajemniczego mężczyznę na "latającej deskorolce" nad Nowym Jorkiem cieszą się ogromną popularnością. Według zagranicznych mediów podobne urządzenie będzie można kupić w najbliższych miesiącach.
Zobacz wideo Nieoczywiste korzyści płynące z bankowości internetowej

Krótkie nagrania, które w błyskawicznym tempie rozpowszechniły się po mediach społecznościowych, przedstawiają mężczyznę, który z pomocą "latającej deskorolki" spokojnie przemierza ulice Nowego Jorku. Jego tożsamość nie jest znana, gdyż miał założony kask, do którego prawdopodobnie przymocował kamerę, aby nagrać swój lot.

Starlink Elona Muska z poważnym problememStarlink z problemem. Upały przerywają dostęp do internetu od Elona Muska

"Latająca deskorolka" wkrótce trafi do sprzedaży?

Ukazana na nagraniach "latająca deskorolka" przypomina dwa połączone ze sobą drony. Zagraniczny serwis Digital Trends zwraca uwagę, że urządzenie przypomina wynalazek należący do kanadyjskiej firmy Omni Hoverboards, która chwaliła się opracowaniem "pierwszej na świecie latającej deskorolki". Szacuje się, że jej cena wynosi około 20 tys. dolarów.

W wywiadzie udzielonym serwisowi TMZ, współzałożyciele firmy Omni Hoverboards Alexandru Duru i Philippe Maalouf zapowiadali, że ich "latająca deskorolka" trafi na sprzedaż latem lub pod koniec 2021 r. Liczba dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona.

Praca zdalnaJak wyczyścić klawiaturę? Pięć sposobów na czystą klawiaturę

Lot nad Nowym Jorkiem był nielegalny

Z punktu widzenia tamtejszego prawa, lot nad Times Square w Nowym Jorku był nielegalny. "Pilotowanie, sterowanie, kierowanie, latanie lub zarządzanie statkiem powietrznym w powietrzu, lub przez powietrze, niezależnie od tego, czy jest on sterowany z ziemi, czy w inny sposób" jest zabronione zgodnie z kodeksem administracyjnym Nowego Jorku.

Emerytury - to temat, który czytelnicy Gazeta.pl wybrali w głosowaniu jako pierwszy do omówienia w naszym nowym programie - Q&A. Teraz czas na zadawanie pytań. Co zmieni się w emeryturach w związku z Polskim Ładem, kto zyska, a kto może stracić, czy warto pracować jak najdłużej - przesyłajcie swoje pytania na adres: next.redakcja@agora.pl. Zadamy je ekspertowi w programie na żywo - w najbliższy czwartek o 12:00. Naszym gościem będzie prof. Paweł Wojciechowski, wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.

Więcej o: