Xiaomi otwiera studio filmowe. Telewizory Xiaomi będą pokazywać filmy od Xiaomi?

Xiaomi postanowiło utworzyć swoje własne studio filmowe o nazwie Xiaomi Studios. Chiński koncern założył w tym celu nowe konto na platformie Weibo. To oznacza, że Xiaomi będzie zajmować się nie tylko produkcją elektroniki, ale także filmów.
Zobacz wideo Nieoczywiste korzyści płynące z bankowości internetowej

Popularny w Chinach i na całym świecie producent smartfonów postanowił pójść w ślady innych korporacji, takich jak Sony. W utworzonym przez Xiaomi studiu filmowym Xiaomi Studios będą przedstawiane krótkie nagrania wideo, które zostaną przygotowane przez użytkowników elektroniki tejże firmy. W tym celu założono konto o tej samej nazwie na chińskiej platformie społecznościowej Weibo.

Xiaomi otwiera studio filmoweXiaomi otwiera studio filmowe Źródło: Weibo

TechnoTerapia Oszaleliśmy na punkcie serwisów VOD, ale rewolucja zjada własny ogon

Xiaomi tworzy własne studio filmowe

Xiaomi Studios będzie dostępne zarówno dla profesjonalistów, którzy tworzą wysokiej jakości materiały filmowe, jak i zwykłych posiadaczy smartfonów marki Xiaomi - czytamy na stronie Mi.com. Każdy użytkownik będzie mógł tam zamieszczać swoje własne filmy, co nie będzie trudne, biorąc pod uwagę fakt, że współczesne smartfony posiadają kamery pozwalające nagrywać filmy w przystępnej jakości.

Koncern Xiaomi zapowiedział również, że udostępni specjalne narzędzie o nazwie Xiaomi Creator - informuje serwis Gizmochina. Z jego pomocą użytkownicy będą mogli tworzyć treści, które następnie trafią do Xiaomi Studios.

Kryptowaluty zużywają więcej energii elektrycznej niż cała Polska. A i tak to nie jest rekord [RAPORT] (zdjęcie ilustracyjne) Tąpnięcie na rynkach kryptowalut. Wszystkiemu znów winne Chiny

Xiaomi skupi się na filmach krótkometrażowych?

Zagraniczne media uważają, że studio Xiaomi prawdopodobnie nie będzie stawiać na filmy długometrażowe rodem z Hollywood. Celem tej chińskiej firmy ma być zachęcenie jak największej ilości użytkowników do tworzenia nowych zawartości, a co za tym idzie - powstania nowej społeczności, skupionej na produkcji krótkich filmów.

***

Emerytury - to temat, który czytelnicy Gazeta.pl wybrali w głosowaniu jako pierwszy do omówienia w naszym nowym programie - Q&A. Teraz czas na zadawanie pytań. Co zmieni się w emeryturach w związku z Polskim Ładem, kto zyska, a kto może stracić, czy warto pracować jak najdłużej - przesyłajcie swoje pytania na adres: next.redakcja@agora.pl. Zadamy je ekspertowi w programie na żywo - w najbliższy czwartek o 12:00. Naszym gościem będzie prof. Paweł Wojciechowski, wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.

Więcej o: