Xiaomi otwiera studio filmowe. Telewizory Xiaomi będą pokazywać filmy od Xiaomi?

Xiaomi postanowiło utworzyć swoje własne studio filmowe o nazwie Xiaomi Studios. Chiński koncern założył w tym celu nowe konto na platformie Weibo. To oznacza, że Xiaomi będzie zajmować się nie tylko produkcją elektroniki, ale także filmów.
Zobacz wideo Nieoczywiste korzyści płynące z bankowości internetowej

Popularny w Chinach i na całym świecie producent smartfonów postanowił pójść w ślady innych korporacji, takich jak Sony. W utworzonym przez Xiaomi studiu filmowym Xiaomi Studios będą przedstawiane krótkie nagrania wideo, które zostaną przygotowane przez użytkowników elektroniki tejże firmy. W tym celu założono konto o tej samej nazwie na chińskiej platformie społecznościowej Weibo.

Xiaomi otwiera studio filmoweXiaomi otwiera studio filmowe Źródło: Weibo

TechnoTerapiaOszaleliśmy na punkcie serwisów VOD, ale rewolucja zjada własny ogon

Xiaomi tworzy własne studio filmowe

Xiaomi Studios będzie dostępne zarówno dla profesjonalistów, którzy tworzą wysokiej jakości materiały filmowe, jak i zwykłych posiadaczy smartfonów marki Xiaomi - czytamy na stronie Mi.com. Każdy użytkownik będzie mógł tam zamieszczać swoje własne filmy, co nie będzie trudne, biorąc pod uwagę fakt, że współczesne smartfony posiadają kamery pozwalające nagrywać filmy w przystępnej jakości.

Koncern Xiaomi zapowiedział również, że udostępni specjalne narzędzie o nazwie Xiaomi Creator - informuje serwis Gizmochina. Z jego pomocą użytkownicy będą mogli tworzyć treści, które następnie trafią do Xiaomi Studios.

Kryptowaluty zużywają więcej energii elektrycznej niż cała Polska. A i tak to nie jest rekord [RAPORT] (zdjęcie ilustracyjne)Tąpnięcie na rynkach kryptowalut. Wszystkiemu znów winne Chiny

Xiaomi skupi się na filmach krótkometrażowych?

Zagraniczne media uważają, że studio Xiaomi prawdopodobnie nie będzie stawiać na filmy długometrażowe rodem z Hollywood. Celem tej chińskiej firmy ma być zachęcenie jak największej ilości użytkowników do tworzenia nowych zawartości, a co za tym idzie - powstania nowej społeczności, skupionej na produkcji krótkich filmów.

***

Emerytury - to temat, który czytelnicy Gazeta.pl wybrali w głosowaniu jako pierwszy do omówienia w naszym nowym programie - Q&A. Teraz czas na zadawanie pytań. Co zmieni się w emeryturach w związku z Polskim Ładem, kto zyska, a kto może stracić, czy warto pracować jak najdłużej - przesyłajcie swoje pytania na adres: next.redakcja@agora.pl. Zadamy je ekspertowi w programie na żywo - w najbliższy czwartek o 12:00. Naszym gościem będzie prof. Paweł Wojciechowski, wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.

Więcej o: