Egipt. Nowe zasady wjazdu. Turyści nie będą już musieli okazywać wyniku testu PCR. Jeden warunek

Turyści, którzy minimum dwa tygodnie przed podróżą do Egiptu zakończyli pełny cykl szczepień przeciw Covid-19, nie będą już musieli okazywać przy wjeździe negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa - poinformowało w czwartek egipskie ministerstwo zdrowia.

Akceptowane będą zaświadczenia w formie kodu QR, potwierdzające przyjęcie dwóch dawek szczepionki firm Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Sputnik lub jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson.

Zaszczepieni podróżni przybywający z krajów, w których szerzą się warianty koronawirusa, będą musieli po przylocie poddać się dodatkowemu badaniu. Egipt za takie państwa uznaje obecnie m.in. Indie, Pakistan, Wietnam i całą Amerykę Łacińską.

Na zdjęciu: hala przylotówPolska może trafić na czerwoną listę. Wielka Brytania zmienia zasady

Urlopowicze bez świadectwa szczepień muszą przy wjeździe do Egiptu okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed planowanym przylotem. W największych egipskich kurortach, takich jak Hurghada, Szarm El-Szejk czy Marsa Alam można też wykonać badanie po przylocie, na lotnisku. Obowiązek nie dotyczy dzieci do 6 lat.

Zobacz wideo Jaka część naszych składek z OFE będzie przekazana do IKE/ZUS? [Q&A]

Egipt. Wakacyjne zniesienie wielu ograniczeń

Władze Egiptu zniosły na początku czerwca wiele ograniczeń związanych z epidemią Covid-19 i mają nadzieję na przyciągnięcie w tym roku dużej liczby turystów - pisze Reuters. Branża turystyczna odpowiada za 15 proc. PKB tego państwa.

W ciągu ostatniego tygodnia w Egipcie każdego dnia diagnozowano średnio 555 nowych infekcji, stwierdzano też śmierć 35 zakażonych osób. Jednak eksperci przyznają, że opierające się na niewielkiej liczbie przeprowadzanych testów rządowe statystyki nie odzwierciedlają rzeczywistej, dużo większej skali epidemii w Egipcie - podkreśla Reuters. (PAP)

adj/ ap/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Port Lotniczy WrocławResort zdrowia: Dłuższa kwarantanna dla przybywających spoza Schengen

Więcej o: