Nie zaszczepiłeś się? Otrzymasz telefon od ministra zdrowia. "Zostanie wykonanych milion połączeń"

Osoby, które jeszcze nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19 mogą spodziewać się telefonu z rządu. Powodem jest spadek liczby rejestracji. Adam Niedzielski zapewnił, że osoby, które wyrażą chęć, będą mogły "zaszczepić się, tam,gdzie są".

Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapowiedział wielką ofensywę skierowaną do osób, które jeszcze na zaszczepiły się przeciwko COVID-19. - Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. W najbliższym czasie zostanie wykonane blisko milion połączeń - stwierdził przedstawiciel rządu podczas piątkowej konferencji prasowej. 

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Szczepienia przeciwko COVID-19. "Widzimy spadek zainteresowania"

Niedzielski przyznał też, że czerwiec jest miesiącem przesilenia, w którym "ludzie nie będą czekali na szczepienia, tylko szczepienia na ludzi". - Widzimy spadek zainteresowania - podkreślił. Zapewnił jednocześnie, że rząd "uruchamia różne instrumenty, które mają zachęcić do szczepienia".   

- Uważamy, że najważniejszym wyzwaniem dla nas jest dotarcie do tych, którzy wyrażali chęć szczepienia. Jeszcze w tej grupie chętnych jest do kogo dotrzeć - stwierdził.

Spadek liczby szczepień potwierdził w czwartek Michał Dworczyk. Wyjaśnił, że kilka tygodni temu rejestrowało się nawet 300 tys. osób dziennie. - Teraz z tygodnia na tydzień mamy 30-procentowe albo nawet większe spadki. W ostatnim tygodniu średnio to jest 50 tysięcy nowych osób dziennie, rejestrujących się na szczepienia. To jest naprawdę bardzo duże wyzwanie - stwierdził Dworczyk w czwartek. 

Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca. Pula nagród to aż 14 mln zł. Rząd przedstawił szczegóły Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca. Rząd przedstawił szczegóły

Rząd będzie zachęcał do szczepień przeciwko COVID-19. Milion połączeń

Minister zdrowia zapewnił, że osoby, które będą chciały się zaszczepić, będą mogły to zrobić "tam, gdzie przebywają". "My zajmiemy się logistyką" - zapewnił. Wyjaśnił też, że cała akcja będzie wyzwaniem pod względem logistycznym. - To będzie milion połączeń, podczas których będzie można umówić się na szczepienie - wyliczył.

W Polsce wykonano 27 621 910 szczepień, z czego 12 052 910 osób jest zaszczepionych w pełni. Na drugą dawkę czeka 16 447 968 osób. 

O przyspieszenie szczepień zaapelował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19. - Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą. A wtedy nie będzie można wykluczyć żadnych opcji, z lockdownem włącznie - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej. 

Dworczyk poinformował też, że w grupie 70+ zarejestrowanych lub zaszczepionych jest 77 proc. osób., a wśród osób w wieku 60-69 lat to 66 proc. 

Straż Graniczna. Zdjęcie ilustracyjne Wyjeżdżasz na wakacje? Straż graniczna widzi, czy łamiesz kwarantannę

Więcej o: