Czy 27 czerwca zrobimy zakupy? Czy to niedziela handlowa? Odpowiadamy

27 czerwca 2021 r. to pierwsza niedziela po zakończeniu roku szkolnego, a zatem pierwsza niedziela wakacji. Czy tego dnia sklepy będą otwarte? Odpowiadamy.

Od początku 2020 roku zakaz handlu obowiązuje w swojej pełnej formie. Tym samym większość niedziel jest niehandlowa z zaledwie kilkoma wyjątkami. W 2021 roku wyznaczono siedem niedziel handlowych. Większość związana z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepie, jak święta oraz początek i koniec roku szkolnego. 

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Czy 27 czerwca zrobimy zakupy? Czy to niedziela handlowa?

Tak, 27 czerwca to niedziela handlowa. Otwarte będą więc nie tylko małe osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, ale także dyskonty jak Biedronka i Lidl oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Ustanowienie ostatniej niedzieli czerwca dniem z otwartymi sklepami wynika z chęci zapewniania dodatkowego dnia handlowego w okresie letniej wyprzedaży sezonowej, która już ruszyła w wielu sklepach.

IntermarcheZakaz handlu nie dla Intermarche. Kolejny sklep sieci otwarty w niedzielę

Przypomnijmy, że we wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Niedziele handlowe w 2021 roku

Kolejna niedziela handlowa - pod koniec sierpnia - będzie wiązała się z powrotem uczniów do szkół. Na następne dwie niedziele handlowe będzie trzeba poczekać do grudnia.

Zakupy, zdjęcie ilustracyjneZakaz handlu w niedziele coraz większą fikcją. Sieci znalazły sposób

Terminy kolejnych niedziel handlowych:

  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Od soboty 26 czerwca zwiększone zostaną limity osób w placówkach handlowych. Dopuszczalne zagęszczenie w sklepach powyżej 100 mkw., to jeden klient na 10 mkw. (obecnie jeden klient na 15 mkw.). Do tych limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione, chociaż może pojawić się problem z ich weryfikacją.

Więcej o: