Nie żyje jeden z najbogatszych Rosjan. Oficjalny powód to COVID, rodzina chce międzynarodowego śledztwa

Rosyjski biznesmen i jeden z najbogatszych Rosjan, Oleg Burłakow, nie żyje. Oficjalnie przyczyną śmierci był COVID-19, ale - jak opisuje "Forbes" - rodzina domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie okoliczności zgonu. Już raz na Burłakowa chciano przeprowadzić zamach - w 2018 roku pojazd, którym jechał, został ostrzelany.
Zobacz wideo Planowy lot Tu-160 Rosyjskich Sił Powietrznych nad neutralnymi wodami Bałtyku

Oleg Burłakow, biznesmen notowany na liście 200 najbogatszych Rosjan, zmarł 21 czerwca w wieku 72 lat. Rosyjskie media dopiero w niedzielę poinformowały o jego śmierci. Według doniesień mężczyzna miał przyjechać z Monako do Moskwy na szczepienie przeciw COVID-19, po czym dowiedział się, że jest zakażony. Przyczyny, a nawet miejsce śmierci Burłakowa owiane są tajemnicą.

Koronawirus. WHO: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa na świecie. Na zdjęciu główna specjalistka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia Soumya SwaminathanKoronawirus. WHO: Delta staje się dominującym wariantem na świecie

Rosyjski milioner miał umrzeć na COVID-19

Siostra rosyjskiego biznesmena, Wera Kazakowa, a także jego żona Ludmiła "domagają się niezależnego śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci" - podaje "Forbes". Magazyn dowiedział się, że ciało Olega miało zostać zabrane z kostnicy przez prawników żony, która podobno nie utrzymywała kontakt ze swoim mężem od 2018 r., gdy ten złożył pozew o rozwód. Tymczasem jego siostrze odmówiono wydania ciała.

"Forbes" dodaje również, że obecnie nie wiadomo, gdzie znajduje się ciało biznesmena. Według magazynu, jego żona może chcieć skremować go w Rosji lub przewieźć ciało do Kanady, co zaszkodziłoby śledztwu w sprawie jego śmierci i naruszyłoby jego wolę - biznesmen chciał być pochowany w grobie rodzinnym w Petersburgu.

Władimir PutinUnijny dyplomata: Ataki cybernetyczne przeprowadzane przez Rosjan

Oleg Burłakow był jednym z najbogatszych Rosjan

Oleg Burłakow zajmował 177. miejsce w rankingu 200 najbogatszych Rosjan, a jego majątek szacowano na 650 mln dolarów. Mieszkał w Monako, choć czasem odwiedzał Moskwę. Jeden z najbogatszych Rosjan był postacią bardzo tajemniczą, a jego śmierć również pozostaje zagadką.

W 2018 r. biznesmen padł ofiarą próby zamachu w Moskwie - przypomina dziennik "The Moscow Times". Pojazd, którym się przemieszczał, został ostrzelany przez nieznanego sprawcę, jednak Burłakow przeżył i nikt nie został ranny.

Zobacz wideo
Więcej o: