CBA zatrzyma這 osiem os鏏. Na fikcyjnym handlu z這mem zarobili kilkadziesi徠 milion闚 z這tych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzyma這 osiem os鏏 w zwi您ku z fikcyjnym handlem z這mem i manipulacj akcjami na Gie責zie Papier闚 Warto軼iowych. W wyniku tego mog這 doj嗆 do osi庵ni璚ia korzy軼i maj徠kowej w wysoko軼i oko這 35 milion闚 z這tych.

Wśród zatrzymanych przez CBA są zarządzający spółkami oraz współpracujący z nimi przedstawiciele innych podmiotów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, prania brudnych pieni璠zy, przestępstw karnoskarbowych oraz manipulacji instrumentami finansowymi. Zatrzymania miały związek z trwającym śledztwem.

Zobacz wideo Wojna Banasia ze Zjednoczoną Prawicą przybiera na sile? "Na pewno są pewne emocje"

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób 

Cztery osoby zostały aresztowane. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zatrzymania w sprawie 'fabryki faktur' Karuzela warta miliard złotych. VAT wyłudzały nawet renomowane firmy

Z materiału dowodowego wynika, że w latach 2017-2018 grupa przestępcza wystawiała faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót złomem stali i metali kolorowych na kwotę około 54 milionów złotych. W skład grupy wchodzili przedstawiciele spółek z województwa kujawsko-pomorskiego zajmujących się obrotem złomem.

Na fikcyjnym handlu złomem przestępcy zarobili kilkadziesiąt milionów złotych

Działalność grupy doprowadziła do uszczuplenia należnego podatku o około jedenaście milionów złotych. Uzyskane w drodze faktoringu pieniądze wykorzystywano do manipulowania kursem akcji spółki notowanej na giełdzie - wprowadzając w błąd inwestorów co do rzeczywistego popytu na instrument finansowy w postaci akcji oraz wykreowania wzrostu ich wartości. W wyniku tego mogło dojść do osiągnięcia korzyści majątkowej w wysokości około 35 milionów złotych.

Korupcja w zakładzie karnym. Dyrektor i wicedyrektor brali łapówki od więźniów w zamian za przepustki (zdjęcie ilustracyjne) Korupcja w zakładzie karnym. Dyrekcja brała łapówki od więźniów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czasie czynności zabezpieczyli mienie, którego wartość przekracza 1,7 miliona złotych.

Wi璚ej o: