500 plus. Ostatni dzień na złożenie wniosku, by dostać wyrównanie, a PUE ZUS nie działa. Ale są opcje

Nie działa platforma PUE ZUS, przez którą można składać wnioski o 500 plus. A dziś mija termin złożenia dokumentów o świadczenie z wyrównanie. Na szczęście są inne opcje złożenia wniosku.

W tym roku wniosek o 500 plus musi złożyć każda rodzina, której przysługuje świadczenie. Rząd zmienił bowiem zasady i wnioski są przyznawane na okres jednego roku. 30 czerwca mija termin na złożenie wniosku, który pozwoli na wypłatę zasiłku z wyrównaniem. Dokumenty złożone po tym terminie, sprawią, że 500 plus będzie wypłacane od miesiąca, w którym składano wniosek. Pojawiły się jednak problemy technicznie, które mogą nieco utrudnić ubieganie się o świadczenie.

PUE ZUS nie działa na kilka dni przed terminem składania wniosków o 500 plus

"W związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych od 25 czerwca 2021 r. od godziny 22:00 do 30 czerwca 2021 r. do godziny 23:59 składanie wniosków o świadczenie "Rodzina 500+" przez portal PUE ZUS jest czasowo niedostępne. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy do elektronicznego składania wniosków od 1 lipca 2021 r." - taki komunikat pojawia się osobom, które próbują złożyć wniosek przez ZUS

PUE ZUS nie działaPUE ZUS nie działa fot. ZUS

Z pytaniem o ten problem do ZUS zgłosiła się redakcja Money.pl

Co do zasady Zakład Ubezpieczeń społecznych nie zajmuje się obsługą wniosków z programu Rodzina 500 plus. Dlatego ZUS nie przyjmuje i nigdy nie przyjmował papierowych wniosków o świadczenie 500 plus. 

- odpowiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Na szczęście wniosek o 500 plus można złożyć także przez bankowość elektroniczną oraz portal emp@tia. Ponadto PUE ZUS jest najmniej wykorzystywaną drogą składania wniosku o świadczenie. 

Jak informowała w marcu ministra Marlena Maląg, na 2,6 mln złożonych wniosków, aż 2,3 mln spłynęło z bankowości elektronicznej. Kolejne 186 tys. przez portal em@patia i tylko 125 tys. przez PUE ZUS. 

Więcej o: