Słowacja zaostrza zasady dla podróżujących. Obowiązkowa rejestracja i kwarantanna dla niezaszczepionych

Słowacja zmienia zasady dotyczące przyjeżdżających z zagranicy. Zaostrzone regulacje mają ograniczyć rozprzestrzenianie się nowych mutacji koronawirusa. Przepisy wejdą w życie w piątek o godzinie 6:00.

Każda osoba, która ukończyła 12 lat, przed wjazdem na terytorium Słowacji musi od dziś zarejestrować się poprzez internetowy formularz. Obowiązek ten nie dotyczy przejeżdżających tranzytem, dla których wytyczono określone trasy.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Nowe zasady dla podróżujących na Słowację

Osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19, przyjeżdżając na Słowację, powinny poddać się 14-dniowej kwarantannie, niezależnie od kraju, z którego przyjeżdżają. Izolację można zakończyć uzyskując negatywny wynik testu na koronawirusa, jednak nie wcześniej niż piątego dnia.

Plakaty promujące Igrzyska Olimpijskie w TokioTokio 2020. Igrzyska olimpijskie bez kibiców. Japonia ogłosiła stan wyjątkowy

W trakcie miesięcznego okresu przejściowego, a więc do 9 sierpnia, Słowacy będą uznawać szczepienie jedną dawką. Po tym terminie do kraju wjadą bez kwarantanny tylko osoby w pełni zaszczepione. Przynajmniej jedna dawka szczepionki dotyczy także ozdrowieńców.
Od poniedziałku słowackie służby prowadzą zaostrzone kontrole na granicach. Zdecydowano, że od dziś mniej uczęszczane przejścia graniczne będą ponownie otwarte.

Warszawa / zdjęcie ilustracyjneNiemiecki dziennik: Kurs w polskiej polityce zagraża wzrostowi gospodarczemu

Więcej o: