Narodowy Bank Polski ma nowe logo. Kwadrat zamieniono na okrągłe drzwi

Narodowy Bank Polski poinformował w piątek o aktualizacji m.in. swojego logotypu. Dotychczasowy kwadrat zastąpiono okrągłymi drzwiami skarbca. Zieleń zastąpiono z kolei granatem i złotem.

"Narodowy Bank Polski poinformował o dokonaniu aktualizacji logotypu, hasła, identyfikacji wizualnej i wprowadzeniu do użycia nowego emblematu banku centralnego" - czytamy w piątkowym komunikacie NBP.

Jak informuje bank, "ewolucja nowej identyfikacji wizualnej banku polega na zmianie kwadratu z napisem NBP na okrągłe drzwi skarbca Narodowego Banku Polskiego z takim samym napisem. Kolor zielony zastąpiono grantem i złotem.

Nowe logo NBPNowe logo NBP źródło: NBP

Zobacz wideo Belka: Inflacja zadomowi się u nas na stałe. Ryzyko się zwiększa (wypowiedź z maja)

NBP prezentuje nowe logo

"Zaktualizowane hasło NBP brzmi: "dbamy o wartość polskiego pieniądza". Elementy identyfikacji graficznej NBP zostały także wzbogacone o emblemat z wizerunkiem orła oraz budynkiem ze skarbcem i sztabami złota" - przekazał Narodowy Bank Polski.

NBP nie podał w komunikacie, kto był autorem nowego logotypu i jaką kwotę przeznaczono na te zmiany. Portal Gazeta.pl zwrócił się z prośbą o te informacje do biura prasowego. W odpowiedzi NBP odesłał nas do tekstu opublikowanego na portalu Wirtualnemedia.pl. Wynika z niego, że NBP nie korzystał z usług żadnej zewnętrznej firmy i wykonał projekty we własnym zakresie.

Poprzednie logo pochodziło z 2013 r. Wówczas za nową identyfikację wizualną NBP zapłaciło ok. 300 tys. zł.

Dotychczasowe logo NBPDotychczasowe logo NBP źródło: NBP

Więcej o: