Biedronka będzie otwarta również w niedziele. Uruchomi usługę pocztową

Biedronka testuje nową usługę pocztową, dzięki której będzie mogła otwierać swoje sklepy również w niedziele - dowiedział się money.pl. Tymczasem PiS chce uszczelnić ustawę w sprawie zakazu niedzielnego handlu.
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską, w ramach której sklepy tej sieci będą mogły oferować usługę pocztową, dzięki czemu będą otwarte również w niedziele. Informację w tej sprawie przekazał właściciel Biedronki, Jeronimo Martins serwisowi money.pl.

GIS ostrzega przed jajkami z salmonelląGIS wydaje ostrzeżenie przed salmonellą. Na skorupkach jaj jednej z firm

Biedronka otworzy się w niedziele

Usługa pocztowa testowana jest przy ul. Skoroszewskiej 5B w Warszawie. Biuro prasowe sieci Biedronka zapewnia, że "zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa".

Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską

- czytamy w stanowisku biura prasowego Biedronki wystosowanym w odpowiedzi na pytanie money.pl.

Tym samym Biedronka mogłaby dołączyć do szybko poszerzającego się grona sieci, które już wprowadziły do swoich sklepów usługi pocztowe. Zakupy w niedziele można zrobić m.in. w Żabkach oraz niektórych placówkach Stokrotki, Intermarche i Polomarket.

Rada Polityki Pieniężnej przy NBP obniżyła stopy procentowe. Na zdj. siedziba NBP w WarszawieNBP ma nowy logotyp. Kwadrat zamieniono na okrągłe drzwi

PiS chce zaostrzenia zakazu handlu w niedziele

Tymczasem poseł PiS Janusz Śniadek mówił pod koniec czerwca o zaostrzeniu zakazu handlu w niedziele. - Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - zapewniał w rozmowie z "Dziennikiem Gazeta Prawna".

Polityk wyraził nadzieję, że przepisy uszczelniające ustawę wejdą w życie przed końcem wakacji. - Należy jak najszybciej skończyć z nadużywaniem furtki, jaką jest otwieranie sklepów spożywczych w ostatni dzień tygodnia pod pretekstem działalności pocztowej - podkreślał Śniadek. Główna zmiana ma polegać na tym, że sklepy będą mogły prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe, pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dla nich dominujący - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej o: