Najgłębszy basen na świecie nie znajduje się już w Polsce. Dubaj otworzył podwodne miasto

W Dubaju otwarto basen o głębokości aż 60 metrów, który odebrał rekord polskiemu Deepspot z Mszczonowa. Deep Dive Dubai z podwodnym miastem trafiło do Księgi rekordów Guinnessa.
Zobacz wideo Czy koronawirusem można zarazić się na basenie? Odpowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski

Tytuł najgłębszego basenu świata od listopada 2020 r. należał do basenu Deepspot w Mszczonowie pod Warszawą. Jego głębokość wynosi 45,4 metra. Jednak polski obiekt właśnie stracił pozycję lidera - Dubaj otworzył najgłębszy basen świata wraz z intrygującym podwodnym miastem.

Deep Dive Dubai to najgłębszy basen na świecie

Deep Dive Dubai wypełniony jest 14 mln litrów wody, pomieści 6 basenów olimpijskich i pozwala zanurzyć się na głębokość aż 60 metrów. 27 czerwca, ten gigantyczny obiekt został oficjalnie uznany za najgłębszy basen na świecie, ustanawiając nowy rekord Guinnessa.

Basen znajduje się w konstrukcji w kształcie ostrygi o powierzchni 1500 m kw. Jest to nawiązanie do dziedzictwa pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Woda utrzymywana jest w temperaturze 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu można nurkować w cienkim stroju kąpielowym. Obiekt posiada wiele atrakcji - w basenie można np. zagrać w bilard, szachy lub piłkarzyki. Jednak największą z nich jest możliwość eksplorowania podwodnego miasta.

Deep Dive Dubai został również wyposażony w systemy bezpieczeństwa. Umieszczono w nim 56 kamer oraz zaawansowaną komorę hiperbaryczną, która pomieści do 12 osób w razie wypadku.

 

Deep Dive Dubai wkrótce zostanie otwarty dla wszystkich

Najgłębszy na świecie basen jest aktualnie otwarty tylko na zaproszenie. Oficjalne otwarcie obiektu dla wszystkich turystów nastąpi w drugiej połowie lipca.

Na stronie internetowej Deep Dive Dubai zalecono, aby po wizycie w basenie nie odwiedzać najwyższego budynku świata Burdż Chalifa, który również znajduje się w Dubaju. "Po każdym nurkowaniu zaleca się odczekanie 18-24 godzin przed wejściem na wysokość większą niż 300 metrów" - czytamy. Zalecenie to ma związek z ogromną różnicą ciśnień.

Więcej o: