Rosja. Żołnierze "zgubili" czołg na ulicy. Zdjęcia szybko obiegły internet

Rosyjski czołg przewrócił się podczas transportu przez Sachalin we wschodniej Rosji. Pojazd leżał gąsienicami do góry na samym środku ulicy.
Zobacz wideo Nord Stream 2: Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze?

Ważący ponad 40 ton czołg T-80 był w poniedziałek w godzinach popołudniowych transportowany ulicami Sachalina - miasta położonego na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Masywny pojazd wojskowy w pewnym momencie "wypadł" na ulicę.

Tankowanie w locie z drona. Jak widać na zdjęciu, nie ograniczono się do prostego lotu, ale wykonano też manewry podnoszące skomplikowanie całej operacjiRobot tankujący samolot. W locie

Rosja. Czołg T-80 przewrócił się na ulicy

Incydent miał miejsce przed wjazdem do Jużno-Sachalińska. Czołg leżał "do góry nogami" z wieżyczką na dole i lufą opartą o asfalt. W wyniku upadku nikt nie został ranny - podaje rosyjska agencja Tass. Prawdopodobną przyczyną upadku pojazdu T-80 było jego złe umocowanie podczas transportu. Przejeżdżający tą trasą kierowcy robili zdjęcia czołgu, które szybko obiegły internet.

Sytuacja została opanowana po kilku godzinach. Jak podaje lokalny serwis sakhalin.info, na miejsce zdarzenia przyjechał dźwig, z którego pomocą udało się podnieść i postawić czołg "na nogi". Wschodni Okręg Wojskowy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zapewnia, że czołg T-80, którego wyprodukowanie kosztuje 3 miliony dolarów, nie doznał żadnych uszkodzeń - informuje dziennik "The Moscow Times".

Elektrownia atomowa, Belgia (zdjęcie ilustracyjne)Nieoficjalnie: Solorz-Żak i Orban chcą elektrowni jądrowej w Rosji

Więcej o: