Wakacje najdroższe od lat. Ceny paliw wystrzeliły. Co dalej? "Ropa w górę"

Łukasz Kijek
Średnia cena benzyny "95 "na stacjach paliw wzrosła od maja aż o 1,67 złotego. Na wielu dystrybutorach niebezpiecznie zbliżamy się do 6 złotych. Czy będzie jeszcze drożej? Wyjaśnia w "Studiu Biznes" Dawid Czopek, ekspert rynku paliw, zarządzający Polaris FIZ. W kolejnych częściach programu Daniel Maikowski wyjaśnia, czym jest Instant Ink od HP, Tomasz Blicharski z Grupy Żabka opowiada o innowacyjnych trendach w handlu. Zobacz najnowszy odcinek.

Podróż samochodem w wakacje może być najdroższa od lat. Ceny paliw na stacjach są najwyższe co najmniej od 2014 roku. Litr benzyny "95" kosztuje już średnio ponad 5,50 zł. Powodem jest szybko drożejąca ropa i słaby złoty w notowaniach do dolara. Jakie są prognozy dla rynku paliw - wyjaśnia w "Studiu Biznes" Dawid Czopek, ekspert rynku paliw i zarządzający Polaris FIZ. Zobacz najnowszy odcinek programu, który ma swoją premierą w każdą środę o godzinie 12:00 na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ceny paliw wystrzeliły. Co dalej? Zobacz najnowsze "Studio Biznes"
embed

W "Top Tech" Daniel Maikowski opowie o subskrypcji na drukowanie i wyjaśni, czym jest Instant Ink od HP.

Nie zabraknie też pytań o zmiany w handlu. - Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową. Już teraz patrzymy na kilka lat do przodu - mówi Tomasz Blicharski z Grupy Żabka.

Więcej o: