Turcja. Wakacje bez kwarantanny. Sprzedawca wycieczek: Mamy boom rezerwacyjny

Zainteresowanie Turcją wśród polskich turystów wzrosło o 176 proc. - wynika z danych serwisu Wakacje.pl. Wcześniej rząd złagodził warunki powrotu z Turcji do Polski.
Zobacz wideo Kiedy turystyka w Izraelu odżyje? „Chęci są, ale trochę nie ma odwagi"

Od 10 lipca Polacy wracający do kraju z Turcji nie muszą odbywać obowiązkowej kwarantanny. Decyzja rządu przełożyła się na wyraźny wzrost zainteresowania ofertami w serwisie Wakacje.pl w porównaniu z innymi kierunkami.

Grecja. Restauracje tylko dla zaszczepionych. Rząd wprowadza restrykcjeGrecja. Restauracje i bary tylko dla zaszczepionych. Nowe restrykcje

Wzrost zainteresowania wakacjami w Turcji

- Od momentu ogłoszenia decyzji przez polski rząd klienci coraz częściej pytają o wakacje w Turcji, a zainteresowanie kierunkiem na portalu w porównaniu z innymi krajami wzrosło w weekend o 176 proc. - powiedziała Anna Podpora, kierownik produktu w Wakacje.pl.

Jak podaje serwis, ceny wyjazdów do Turcji w szczycie sezonu zaczynają się od 1361 zł w trzygwiazdkowym hotelu z wyżywieniem w formie all inclusive (przy pobycie na 7 dni i wylocie z Gdańska). W przypadku czterogwiazdkowego standardu w formule ultra all inclusive należy zapłacić co najmniej 1549 zł, a za pięć gwiazdek trzeba liczyć się z wydatkiem 2057 zł. Portal wskazuje, że użytkownicy najczęściej wybierają obiekty pięcio- i czterogwiazdkowe.

Ze statystyk serwisu Wakacje.pl wynika, że średni wydatek na wyjazd do Turcji sięga 8410 zł na rezerwację, na którą średnio przypada 2,8 osoby. Dla porównania, w 2020 r. było to 6399 zł (średnio na 2,6 osoby), a dwa lata temu - 8235 zł (średnio na 2,7 osoby).

Do Tunezji wjedziesz tylko z testem na COVID-19, niezależnie od szczepieniaDo Tunezji wjedziesz tylko z testem na COVID-19, niezależnie od szczepienia

Polska ustaliła z Turcją szczególne zasady wjazdu

Warto jednak zaznaczyć, że zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny nie dotyczy wszystkich. - Osoby, które nie mają certyfikatu, nie są w pełni zaszczepione, będą testowane po stronie Turcji i wszystkie osoby, które są zdrowe, będą mogły przyjechać do Polski bez tego okresu 10-dniowej kwarantanny. Pozostałe osoby zostaną w Turcji i będą czekały okres izolacji - wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, cytowany przez PAP.

Z kolei wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk powiedział, że informacje o krajach, które ewentualnie również dołączą do grona państw, z którymi rząd ustali szczególne zasady wjazdu ruchu osobowego w okresie pandemii, będą umieszczane na stronie internetowej MSZ w zakładce - informacje dla podróżujących.

Więcej o: