Cypis idzie do sądu ws. tańczącego kaktusa. Zabawka śpiewa "tylko jedno w głowie mam..." i jest już w Polsce

Kaktus śpiewający polską piosenkę Cypisa trafił w końcu też na polskie portale aukcyjne. Artysta poinformował nas, że sprawą ma się zająć kancelaria prawna.

W lipcu polskie media obiegła informacja o zabawce sprzedawanej w Tajwanie. Tańczący kaktus miał wgranych kilka piosenek. Jedną z nich był utwór polskiego artysty Cypisa "Gdzie jest biały węgorz? (zejście)", wyszukiwany częściej jako tekst z refrenu "Tylko jedno w głowie mam, koksu pięć gram (...)".

Zobacz wideo Niebezpieczne zabawki - na co uważać?

Tańczący kaktus z Cypisem trafił na polskie portale aukcyjne

Część osób dostrzegła okazję i ściągnęła zabawkę do Polski. Na Allegro oraz OLX można znaleźć łącznie 16 ofert sprzedaży tańczącego kaktusa z piosenkę Cypisa. Ceny wahają się od 50 do 120 zł.

Nie wszystkie oferty zawierają szczegółowy opis zabawki. W innych natomiast znajdziemy informację, że zabawka ma wgraną bazę przeszło 120 angielskojęzycznych piosenek. Oprócz piosenki Cypisa znajdziemy tam takie utwory jak Congo czy afrykański bęben tańca plemiennego. Zabawkowy kaktus ma 35 cm wysokości, 12 cm szerokości i zasilany jest trzema bateriami AAA. 

Cypis będzie walczył o swoje prawa

O całą sytuację spytaliśmy samego Cypisa. Odpisał nam na swoim profilu instagramowym. Z informacji, które docierają do artysty wynika, że zabawka jest dostępna także na straganach, pojawiły się również głosy o sprzedaży jej w polskich Carrefourach. O potwierdzenie tej ostatniej informacji poprosiliśmy biuro prasowe sieci, gdy dostaniemy odpowiedź, załączymy ją do artykułu. 

Od Cypisa dowiedzieliśmy się również, że nie wiedział o wykorzystaniu jego utworu i sprawę przekazał do prawników. 

Nikt się z nami nie kontaktował, tak samo jak nikomu nie udzieliliśmy licencji do tego, żeby kawałek był w zabawce. Sprawą ma się zająć kancelaria prawna, bo tak tego nie zostawimy

- poinformował nas Cypis. 

Więcej o: