Viaplay, nowa platforma streamingowa, już dostępna w Polsce. Jak założyć konto? Ile kosztuje?

We wtorek 3 sierpnia na polskim rynku zadebiutowała nowa platforma streamingowa Viaplay. W ofercie możemy znaleźć m.in. mecze Bundesligi, seriale, filmy czy programy rozrywkowe. Jak założyć konto w serwisie? Ile kosztuje usługa? Odpowiadamy.

Viaplay to nowa platforma należąca do NENT Group, która od 3 sierpnia jest dostępna w Polsce. Jak pisał Daniel Maikowski z Next.gazeta.pl, "o jej debiucie mówiło się nad Wisłą sporo, bo nowy serwis mocno namieszał na rynku praw do transmisji wydarzeń sportowych".

Viaplay. Co znajdziemy w ofercie? Ile kosztuje? 

W tym sezonie za pośrednictwem Viaplay możliwe będzie oglądanie meczów piłkarskiej Bundesligi. Z kolei od sezonu 2022-2023 platforma wyemituje także m.in. rozgrywki angielskiej Premier League. Później do listy oferowanych transmisji dojdą również wyścigi F1. 

Oferta Viaplay samym sportem jednak nie stoi. Na platformie znajdują się również popularne filmy oraz seriale, w tym produkcje autorskie - tych ostatnich jest ponad 70. We wtorek NENT Group ogłosiła również realizację w Polsce trzech seriali. Będzie to m.in. produkcja "Polskie morderczynie" oparta na książce reportażowej Katarzyny Bondy o tym samym tytule - informował portal wirtualnemedia.pl

Dostęp do oferty platformy został wyceniony na 34 zł miesięcznie, czyli tyle samo, ile zapłacimy za najtańszy abonament Netfliksa. Nowi klienci mają możliwość ze skorzystania z darmowego okresu próbnego - trwa on 30 dni. Aby z niego skorzystać, należy założyć konto. 

Viaplay. Jak założyć konto? 

Jeśli chcemy skorzystać z usług platformy streamingowej Viaplay, należy założyć konto w serwisie. Jak to zrobić? Najpierw należy wejść na stronę internetową viaplay.pl, wybrać opcję "logowanie", a następnie "uzyskaj konto". 

Dalej możemy wybrać pakiet, który nas interesuje - obecnie dostępny jest tylko "Viaplay Total", w ramach którego możemy skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego na 30 dni.  Następnie podajemy swój adres e-mail, hasło, akceptujemy regulamin i klikamy opcję "Potwierdź i utwórz konto". 

Kolejnym krokiem jest podanie danych naszej karty płatniczej. Warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się zrezygnować z usługi przed upływem 30 dni próbnych, nasze konto nie zostanie obciążone opłatą. W tym miejscu możemy również podać kod vouchera, jeśli jesteśmy jego posiadaczami. Po podaniu informacji o karcie klikamy opcję "Zatwierdź". 

Viaplay dotychczas dostępny był głównie w Skandynawii, Estonii, Łotwie i Litwie. W sierpniu został uruchomiony w Polsce, jeszcze w tym miesiącu zostanie również udostępniony w Stanach Zjednoczonych. Viaplay stanowi część Nordic Entertainment Group. 

Zobacz wideo Aplikacje VOD - ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie
Więcej o: