Polski Ład. Ponad połowa Polaków nie wierzy, że zmiany podatkowe będą korzystne [SONDAŻ]

Ponad połowa Polaków nie wierzy, że zmiany podatkowe zawarte w Polskim Ładzie będą dla nich korzystne - wynika z sondażu RMF FM i "DGP". Nowe rozwiązania pozytywnie ocenia czterech na pięciu wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

"Czy wierzy Pan/Pani, że rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie będą korzystne dla Pana/Pani?" - takie pytanie zadano w sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". "Zdecydowanie tak" odpowiedziało jedynie 7,5 proc. ankietowanych. "Raczej tak" - to odpowiedź 28,7 proc. respondentów.

Zobacz wideo Czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku zmieni kwotę emerytury? [Q&A]

Polski Ład. Jak Polacy oceniają zmiany dot. podatków?

32,8 proc. pytanych odpowiedziało, że "raczej nie", a 22 proc., że "zdecydowanie nie". Daje to łącznie ponad 54 proc. respondentów, którzy spodziewają się, że zmiany podatkowe wynikające z nowego programu społeczno-gospodarczego PiS uderzą w ich kieszenie.

"Nie wiem/trudno powiedzieć" to odpowiedź udzielona przez 9 proc. badanych. Jak podaje RMF FM, najwięcej zwolenników zmian podatkowych w Polskim Ładzie jest wśród wyborców PiS (81 proc.). Program pozytywnie ocenia też spora część wyborców Konfederacji (46 proc.) i osób, które głosowały na Kukiz'15 i PSL (40 proc.). 

Mark BrzezińskiBiały Dom ogłosił nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Polsce

Krytyczni wobec Polskiego Ładu są zwolennicy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy (w obu przypadkach 85 proc.). 

72,7 proc. badanych opowiedziało się za podwyższeniem kwoty wolnej od podatków do 30 tys. zł. Z kolei za podwyższeniem progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł jest 63,7 proc. respondentów. Natomiast 35,2 proc. uważa, że dobrym pomysłem jest zniesienie odliczania składki zdrowotnej od podatku

Badanie przeprowadzono 30 lipca na grupie 1000 osób.  

Zdjęcie ilustracyjneWHO chce wstrzymania dawek przypominających przeciw COVID-19. USA przeciwne

Więcej o: