Szefowa Gazeta.pl Agnieszka Siuzdak-Zyga w zarządzie Agory

Agnieszka Siuzdak-Zyga została powołana do grona zarządu Agory. Szefowa Gazeta.pl będzie nadzorować pion Gazeta.pl w Agorze oraz wzmocni cyfrowe kompetencje zarządu.

W zeszłym tygodniu odejście z zarządu Agory ogłosiła Agnieszka Sadowska, która zajmuje się między innymi nadzorowaniem "Gazety Wyborczej". Zgodnie z komunikatem firmy, Sadowska związaną jest umową do końca stycznia 2022 roku, a później zamierza realizować inne plany zawodowe. Na jej miejsce natomiast, w drodze kooptacji, powołano Agnieszkę Siuzdak-Zygę.

Agnieszka Siuzdak-Zyga w zarządzie Agory. Będzie wzmacniać cyfrowe kompetencje firmy

Jak podkreślono w komunikacie, wybór szefowej Gazeta.pl na to miejsce jest głęboko przemyślany. W dokumencie zauważono, że Agnieszka Siuzdak-Zyga jest związana z Agorą od dawna. Przez lata pracy wykazała, że "potrafi integrować i angażować zespoły w realizację ambitnych celów oraz tworzyć kulturę współpracy, buduje dobre relacje w zespole i prowadzi otwartą komunikację nawet na najtrudniejsze tematy".

"Odkąd objęła stery w Gazeta.pl, biznes ten systematycznie rośnie, a zadowolenie zespołu z pracy w portalu jest najwyższe w historii. Nie bez znaczenia jest też to, że od podszewki zna Gazeta.pl i sprawnie współpracuje z innymi biznesami Grupy Agora oraz partnerami zewnętrznymi" - napisano w uzasadnieniu.

Agnieszka Siuzdak-Zyga jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła liczne kursy i ma doświadczenie w budowaniu zespołów redakcyjnych, rozwijaniu biznesów czy zarządzaniu zmianą. Od ponad 10 lat związana jest z branżą mediów cyfrowych.

Pracę w Agorze rozpoczęła w 2006 roku od współpracy z "Gazetą Wyborczą". Potem jednak związała się z Gazeta.pl, gdzie pracowała kolejno jako redaktorka, wydawczyni, szefowa newsroomu i dyrektorka serwisów informacyjnych. Jako dyrektorka ds. wzrostu biznesu kontentowego portalu współtworzyła nowe kierunki rozwojowe Gazeta.pl oraz testowała nowe możliwości biznesowe, w tym działania marketingowe, analizy biznesowe i SEO. W październiku 2018 roku objęła stanowisko dyrektorki pionu Gazeta.pl. Odpowiada więc za zarządzanie całym tym obszarem, ale też za wynik finansowy oraz biznesowy rozwój portalu.

- Agnieszka Siuzdak jest cenioną menedżerką i naturalną liderką zespołów, z którymi pracuje. Odkąd objęła stery w Gazeta.pl, biznes ten systematycznie rośnie. Jestem przekonany, że jej nowoczesny styl działania, wizja rozwoju spółki w cyfrowym świecie oraz umiejętność integrowania pracowników i tworzenia kultury współpracy będą dla Agory nieocenionym wsparciem - komentuje Bartosz Hojka, prezes Agory.

W zarządzie Agory zasiadają również:

  • Bartosz Hojka - pełni funkcję prezesa, odpowiada m.in. za segment radiowy i pion sprzedaży korporacyjnej;
  • Agnieszka Sadowska - związana jest umową do końca stycznia 2022 roku;
  • Tomasz Grabowski - nadzoruje m.in. pion technologii;
  • Tomasz Jagiełło - nadzoruje Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną;
  • Anna Kryńska-Godlewska - odpowiada za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.
Więcej o: