Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Gdzie sprawdzić wyniki? Kiedy losowanie?

Loteria szczepionkowa trwa od przeszło miesiąca. Odbyły się już cztery losowania tygodniowe i jedno miesięcznie. Kiedy kolejne losowanie? Jak się zapisać? Odpowiadamy.

Loteria szczepionkowa ruszyła na początku lipca. Za nami cztery losowania tygodniowe i jedno miesięczne. Tym samym 20 osób wygrało po 50 tys. zł, kolejne 200 otrzymało hulajnogi Segway. Po środowym losowaniu z 4 sierpnia dwie osoby dostały 100 tys. zł, a dwie wygrały samochody Toyota Corolla. 

Zobacz wideo Nikt chyba nie chce się już dłużej bać. Z singlem Męskie Granie Orkiestry 2021 jest nieco łatwiej

Loteria szczepionkowa - jak się zarejestrować?

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione. To jednak nie wystarczy, nie jesteśmy do niej bowiem zapisywani automatyczne. Na loterię szczepionkową trzeba się zarejestrować w jeden z poniższych sposobów:

  • przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP);
  • telefonicznie pod numerem 989;.

Od tego, kiedy się zapisaliśmy, zależy to, w jakim losowaniu weźmiemy udział. Losowania tygodniowe przeznaczone są dla osób zarejestrowanych do loterii szczepionkowej w tygodniu poprzedzającym losowanie. Analogicznie losowania miesięczne, są dla osób, które zapisały się w miesiącu poprzedzającym losowanie.

Rejestrując się do niedzieli 8 sierpnia, zapisujemy się do losowania tygodniowego, które odbędzie się 11 sierpnia. Kolejne losowanie miesięczne jest zaplanowane na 8 września i jest przeznaczone dla osób, które zapiszę się do loterii szczepionkowej do 31 sierpnia. 

Loteria szczepionkowa - kiedy kolejne losowanie?

Kolejne losowania odbywają się co środę. Daty losowań loterii szczepionkowej są następujące:

  • 11 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 18 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 25 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 1 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 08 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w sierpniu);
  • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 6 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne (dla osób zapisanych we wrześniu) i finałowe.

Loteria szczepionkowa - jakie nagrody?

Największe szanse są na wygranie nagród natychmiastowych. Co pięćsetna osoba otrzyma 200 zł. Co 2000. szczęśliwiec dostanie 500 zł.

W losowaniach tygodniowych do wygrania jest 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne. W miesięcznych można zgarnąć dwie nagrody po 100 tys. zł oraz dwa samochody Toyota Corolla. 

Finał loterii zaplanowano na 6 października. Nagroda główna to aż milion złotych, które otrzyma dwóch zwycięzców. Na kolejnych dwóch czeka Toyota C-HR. Nagrody nie będą wydane jednak natychmiastowo. Rząd zastrzegł, że dostarczy je do 31 stycznia 2022 roku. 

Loteria szczepionkowa - gdzie sprawdzić wyniki?

Zwycięzcy o wygranej są informowani SMS-em. Listę zwycięzców można sprawdzić pod TYM adresem. Lista zwycięzców jest anonimizowana. Widoczne są tylko cztery pierwsze cyfry numeru telefonu oraz imię i pierwsza litera nazwiska. 

Więcej o: