Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Rejestracja przez telefon, internet i SMS. Dziś losowanie

Loteria szczepionkowa zaczęła się w lipcu. W środę kolejne losowanie, a w nim do wygrania m.in. 50 tys. zł. Jak wyglądają zapisy do loterii szczepionkowej? Zarejestrować można się na jeden z trzech sposobów. Sprawdź jakich.

W loterii szczepionkowej odbyły się już cztery losowania. W tym czasie 20 osób wygrało 50 tys. zł, a 200 szczęśliwców otrzymało hulajnogi Segway. W jedynym dotychczas losowaniu miesięcznym nagrodami było 2 x 100 tys. zł i 2 x Toyota Corolla. 

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Loteria szczepionkowa - zapisy. Jak się zarejestrować?

Loteria szczepionkowa nie jest obowiązkowa i nie zapisuje się do niej automatycznie każdej osoby, która przyjęła szczepionkę. Żeby mieć szansę na nagrody należy zarejestrować się do loterii szczepionkowej. Mogą to zrobić osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione. Do loterii można zapisać się:

  • przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP),
  • telefonicznie pod numerem 989.

Loteria szczepionkowa - kiedy kolejne losowanie?

Kolejne losowania odbywają się co środę. Dziś losowanie jedynie nagród tygodniowych. Daty losowań loterii szczepionkowej są następujące:

  • 11 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 18 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 25 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 01 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 08 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w sierpniu);
  • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 06 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne (dla osób zapisanych we wrześniu) i finałowe.

W losowaniach tygodniowych biorą udział osoby zarejestrowane do końca tygodnia poprzedzającego losowanie.

Loteria szczepionkowa - jakie nagrody?

W środowym losowaniu tygodniowym (w tym także 11 sierpnia) pięć osób wygrywa 50 tys. zł, a 60 osób hulajnogę elektryczną Segway. Losowanie to jest przeznaczone dla osób zapisanych do loterii w ubiegłym tygodniu. 

Zapisani do loterii szczepionkowej między 1 a 31 sierpnia wezmą udział w losowaniu miesięcznym, które odbędzie się 8 września. Wtedy do wygrania będzie 100 tys. zł x 2 oraz Toyota Corolla x 2. Dla osób zapisanych między 1 a 30 września losowanie miesięczne odbędzie się 6 października. 

Ponadto na bieżąco przyznawane są nagrody natychmiastowe. Co 500. zarejestrowany dostaje 200 zł, co 2000. osoba może liczyć na 500 zł.

Więcej o: