Bon turystyczny - lista miejsc. Gdzie można zrealizować świadczenie?

Bon turystyczny to świadczenie, które można przeznaczyć na wyjazd wakacyjny w granicach Polski. Lista atrakcji gdzie można zrealizować bon m.in. parki rozrywki i hotele. Gdzie jeszcze można skorzystać z bonu?

Polski Bon Turystyczny to 500 zł, które przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko do 18. roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe 500 zł, czyli łącznie jest to 1000 zł. Bon można wykorzystać do 31 marca 2022 r.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny lista atrakcji. Gdzie można go zrealizować?

Planując urlop, koniecznie sprawdź, czy planowane atrakcje pokrywają się z listą dostępną na stronie. Nie każde miasto w Polsce bierze udział w dofinansowaniu. Mniejsze miejscowości nie przewidziały honorowania za pomocą bonu. Aby upewnić się, że transakcja będzie możliwa, należy wejść na stronę https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow i wpisać odpowiednie miasto, lub nazwę hotelu, czy ośrodka. Podmiotów akceptujących bony jest bardzo wiele. Wśród nich m.in. pensjonaty, szlaki turystyczne, muzea, baseny i parki rozrywki. Przed wyjazdem trzeba pamiętać o aktywacji bonu. 

bon turystyczny, wakacje, zdjęcie ilustracyjne Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Lista nie obejmuje wszystkich miast

Bon turystyczny. Jak z niego skorzystać?

Bon turystyczny to w zasadzie 16-cyfrowy kod, który należy okazać w obiekcie, z którego usług będziemy korzystać. Kod ten można wygenerować w systemie teleinformatycznym, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). W systemie należy otworzyć zakładkę "Ogólny" i wybrać z niej opcję "Polski Bon Turystyczny". Dalej klikamy w "Aktywuj Bon" i wypełniamy wniosek o świadczenie, który po podpisaniu wysyłamy do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jeśli w PUE ZUS nie jest widoczna zakładka "Polski Bon Turystyczny", należy się upewnić, że spełnione są wszystkie wymagania, które pozwalają na uzyskanie świadczenia. Warto sprawdzić, kto jest uprawniony do bonu, bo tylko na ich koncie można wygenerować kod. Jeśli to nie pomaga, warto złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) wniosek o ustalenie praw do bonu.

seniorzy, bon turystyczny. Zdjęcie ilustracyjne Bon turystyczny dla emerytów. Czy Sejm nie chce przyjąć tej ustawy?

Bon turystyczny zostanie przesłany na wskazany wcześniej numer telefonu lub adres mailowy. Numer należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej po zakwaterowaniu.

Więcej o: