Kornecka: Zemsta na urzędnikach. Wielkie zwolnienia w ministerstwie Gowina. Resort zaprzecza

- Zwalniani są wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów - tak o resorcie, którym jeszcze niedawno kierował Jarosław Gowin, mówi Anna Kornecka. Władze resortu jej doniesienia nazywają fake newsami. Źródła Gazeta.pl potwierdzają jednak, że w resorcie "trwa czystka".

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii po tym, jak Jarosław Gowin został zdymisjonowany ze stanowiska, przeżywa prawdziwe trzęsienie ziemi. Oficjalnie, bo decyzja jest już opublikowana w "Dzienniku Ustaw", resort stracił jeden z filarów. Pracą zajmie się bowiem ponownie Ministerstwo Rodziny i Polityki społecznej. To jednak niejedyna rewolucja. 

Zobacz wideo Rzecznik rządu o dymisji Jarosława Gowina (10 sierpnia)

Anna Kornecka: Masowe zwolnienia w resorcie. Ministerstwo zaprzecza

Anna Kornecka, która ze stanowiska wiceministerki rozwoju, pracy i technologii została odwołana na kilka dni przed Jarosławem Gowinem, twierdzi, że zmiana organizacyjna pociąga za sobą inne konsekwencje. "Zemsta na urzędnikach to wyjątkowa podłość" - pisze na Twitterze.

Jej zdaniem zwalniani są wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których resort zatrudnił do projektów i reform. "Kilkadziesiąt osób. Wstyd mi, że RP ma takiego premiera. Pycha kroczy przed upadkiem!" - napisała współpracowniczka szefa Porozumienia. 

Jarosław GowinGowin wyrzucony z rządu. Warski: Nie chciał niewolniczej współpracy

Resort o zwolnieniach: Fake newsy

Obecne władze ministerstwa odpowiedziały na te zarzuty. "Na Twitterze Anny Korneckiej pojawiły się fake newsy jakoby w MRPiT zwalniani byli "wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których zatrudniliśmy do projektów i reform". Chcielibyśmy jednoznacznie zdementować te informacje, szkalujące nasz resort" - czytamy w komunikacie ministerstwa. 

Źródła Gazeta.pl potwierdzają jednak, że w resorcie "trwa czystka". - Szukają ludzi powiązanych z Gowinem i Porozumieniem - donosi jedna z osób zbliżonych do ministerstwa.

Jarosław Gowin został zdymisjonowany z rządu na początku tygodnia. Decyzja, którą ogłosił Piotr Müller, rzecznik rządu, umotywowana została utratą zaufania przez premiera Mateusza Morawieckiego. Lider Porozumienia, które opuściło Zjednoczoną Prawicę, krytykował w ostatnich tygodniach Polski Ład. Czołowy program PiS ma zdaniem Gowina uderzać w przedsiębiorców i nieść ze sobą ryzyko masowego podnoszenia cen

TVN24 z rekordową oglądalnością. Cała Polska śledziła uchwalanie TVN24 z rekordową oglądalnością. Cała Polska śledziła uchwalanie "lex TVN"

Więcej o: