Żabka powita w rodzinie producenta Żołądkowej i Lubelskiej. Właściciel sieci kupuje Stock Spirits

CVC Capital planuje zakup Stock Spirits. Ci pierwsi, to właściciele m.in. Żabki. Druga firma natomiast produkuje Żołądkowa czy Lubelską. Całość transakcji ma być warta 767 mln funtów.

CVC Capitals jest właścicielem Żabki od 2017 roku. To fundusz private equity, który zajmuje się inwestowaniem w spółki nienotowane na giełdzie. CVC szykuje dużą transakcję, której powyższa zasada jednak nie dotyczy. 

Właściciel Żabki szykuje zakup Stock Spirits

CVC Capitals przygotował ofertę za Stock Spirits. Fundusz chce nabyć firmę za 767 mln funtów, czyli jakieś 4,16 mld zł - podaje portal 300gospodarka.pl. Stock Spirits jest notowane na giełdach w Londynie i Pradze. Propozycja CVC Capital to 377 pensów w gotówce za akcję. To 41 proc. więcej w stosunku do ceny zamknięcia w środę. W reakcji na te doniesienia cena podskoczyła do poziomu 380 pensów, na którym utrzymuje się do dzisiaj. 

Najważniejsze rynki dla spółki to Polska, Czechy, Włochy, Chorwacja i Słowenia. W portfolio Stock Spirits znajdują się takie marki jak wódka Stock, Żołądkowa, Orkisz i Lubelska, rum Božkov Republica czy limoncello Limoncè. Polskie marki Stock Spirits pozyskał przejmując w 2007 roku Polmos Lublin. 

CVC Capital dofinansuje La Ligę

O CVC Capital jest w ostatnich tygodniach głośno ze względu na wielką inwestycję w piłkarską ligę hiszpańską. Kluby mają otrzymać 2,1 mld euro w wyniku umowy, na mocy której CVC przejmie 10 proc. udziałów w lidze. Kwota pożyczki ma zostać zwrócona w ciągu 50 lat z zysków za transmisję spotkań. 

Umowa miała pozwolić FC Barcelonie zatrzymać Leo Messiego, który na początku tygodnia, po 21 latach w hiszpańskim zespole, dołączył do PSG. Barca i Real Madryt odrzucił tę ofertę, przez co zespół z Katalonii nie miał finansów, by opłacić pensję Messiego. 

Więcej o: