Eurojackpot. Polak z najwyższą nagrodą w historii. Wygrał ponad 200 mln zł. Jakie liczby skreślił?

Wielka kumulacja w Eurojackpot została rozbita. Polak z województwa śląskiego zgarnie główną nagrodę w postaci 206 550 000 złotych. To dotychczas najwyższa wygrana w naszym kraju.

W piątek 13 sierpnia doszło do wielkiej kumulacji w Eurojackpot. Poprzednie losowania nie wyłoniły zwycięzcy nagrody I stopnia, dlatego do zgarnięcia było ponad 410 000 000 złotych. 

Zobacz wideo Belka: Możemy obudzić się w sytuacji, gdy nie będziemy mogli zapanować nad inflacją

Eurojackpot. Kumulacja została rozbita. Polak zgarnie ponad 200 mln zł

"Ten piątek trzynastego ktoś w Polsce zapamięta na długo! Kumulacja w Eurojackpot została rozbita, a główną wygraną podzieli się dwoje graczy w Europie, na których kuponach znalazły się wylosowane dziś w Eurojackpot liczby. Jednym z tych szczęśliwców jest osoba, która zagrała właśnie w Polsce i ustanowiła nowy rekord wygranych w naszym kraju!" - czytamy w komunikacie Lotto. 

W piątkowym losowaniu wygraną gwarantowały następujące liczby: 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1, 4. Polak, który wytypował je prawidłowo, będzie musiał podzielić się pieniędzmi z graczem z Finlandii - jemu również udała się ta sztuka. Jak przekazał Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego, szczęśliwy kupon został wypełniony w województwie śląskim.

Polak wygrał równo 206 550 000 złotych. To jednak nie oznacza, że kwota trafi w całości do jego kieszeni. Od wygranej w różnego rodzaju konkursach i loteriach należy odprowadzić 10-procentowy podatek. W tym przypadku wyniesie on 20 655 000 złotych. 

Eurojackpot - jak grać?

Eurojackpot to gra liczbowa, która powstała w 2012 r. - w Polsce można w nią grać od czterech lat. W grze bierze udział 18 państw europejskich. Uczestnicy loterii ze wszystkich państw tworzą wspólną pulę nagród pieniężnych.

Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek pomiędzy godz. 20:00 a 21:00. Uczestnicy loterii muszą poprawnie wytypować pięć liczb spośród 50 oraz dwie z 10. Jeden zakład kosztuje 12,5 złotych. Szczęśliwe liczby można wybrać według własnego uznania, ale również na chybił trafił.

Zakłady Eurojackpot można zawierać w punktach sprzedaży od soboty do czwartku od godz. 6:30 do godz. 23:54, a w piątki od godz. 6:30 do godz. 19:00. Za pośrednictwem Internetu można grać przez całą dobę, za wyjątkiem czasu losowania oraz przerw technicznych i serwisowych.   

Więcej o: