Loteria szczepionkowa. Wypłacono nagrody o łącznej wartości ponad 4,2 mln zł

Ponad 4,2 mln zł wynosi wartość wszystkich wypłaconych dotychczas nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która ruszyła 1 lipca br. - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe Totalizatora Sportowego. W środę kolejne tygodniowe losowanie nagród w loterii.
Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Totalizator Sportowy, który jest organizatorem loterii, podał PAP, że zgodnie z danymi na poniedziałek, 16 sierpnia br., w loterii szczepionkowej zarejestrowanych było ponad 3,75 mln uprawnionych osób. Z kolei na ponad 4,2 mln zł opiewa wartość wszystkich wypłaconych nagród.

Loteria szczepionkowa na Słowacji (zdjęcie ilustracyjne)Loteria szczepionkowa na Słowacji. Mogła wygrać 400 tys. euro. Nie zdążyła podać hasła

Loteria szczepionkowa. W finale można wygrać milion złotych

W środę, 18 sierpnia odbędzie się szóste, tygodniowe losowanie nagród dla zarejestrowanych od 9 do 15 sierpnia br. W losowaniach tygodniowych, co środę, do wygrania jest pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

Ponadto, przydzielane są także nagrody natychmiastowe; przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona, wynosi 52 tys. sztuk.

4 sierpnia br. odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej, gdzie rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Szczepionka przeciwko COVID-19BBC: Szczepienia przeciwko COVID-19 nie powodują niepłodności ani poronień

Loteria szczepionkowa. Nagrody zwolnione od podatku dochodowego

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Totalizator Sportowy to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa. (PAP)

autorka: Aneta Oksiuta/ aop/ drag/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: