Carlsberg wycofał trzy partie piwa. Były oznaczone jako bezalkoholowe

Carlsberg powiadomił o wycofaniu z obrotu trzech partii piw. Butelki posiadały niewłaściwe oznaczenie. Piwo alkoholowe było oznaczone jako bezalkoholowe.
Zobacz wideo Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? [NaZdrowie]

Spółka Carlsberg Polska zadecydowała o wycofaniu z rynku trzech partii piwa Carlsberg. Decyzję podjęto z powodu niewłaściwego oznaczenia butelek piwa etykietą główną.

Piwo (zdjęcie ilustracyjne) "Polska zalana piwem". Polacy są liderami w Europie. Ile pijemy? [RAPORT]

Wycofano partie piwa Carlsberg

"Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0 proc.), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu - Carlsberg Lager" - czytamy w komunikacie prasowym Biedronki. Wyjaśniono, że powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. "W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa" - dodano. Etykieta tylna na tych butelkach oraz karton, w które piwo jest pakowane, są oznaczone prawidłowo.

Carlsberg wycofał trzy partie piwaCarlsberg wycofał trzy partie piwa Fot. Carlsberg

W środę 18 sierpnia spółka Carlsberg Polska podjęła decyzję o wycofaniu piwa Carlsberg w butelkach o pojemności 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości:

  • LPL03L/215, 30.04.22 10:14,
  • LPL03L/215, 30.04.22 10:15,
  • LPL03L/215, 30.04.22 10:16.

Stoisko z owocami i warzywami Ekspert: Inflacja nie powiedziała ostatniego słowa. Żywność może drożeć

Konsumenci mogą dokonać zwrotu w sklepie

Firma Carlsberg Polska informuje, że w przypadku zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii należy skontaktować się z infolinią Carlsberg Polska w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Wyjaśniono również, że konsumenci są uprawnieni do zwrotu produktu w sklepie, w którym dokonano zakupu.

Więcej o: