Biedronka tworzy wielki sojusz zakupowy z europejskimi sieciami handlowymi

Nowy, europejski sojusz zakupowy będzie się nazywał Epic Partners. W jego skład wejdzie m.in. Biedronka.

Zgodnie z informacją podaną przez niemiecki dziennik "Lebensmittel Zeitung", członkami grupy zakupowej mają być - obok Biedronki - także portugalski oddział Jeronimo Martins, rosyjski Magnit, szwedzka ICA, szwajcarski Migros, niemiecka Edeka i holenderski Picnic.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Nowy sojusz zakupowy z siedzibą w Genewie

Jak poinformowano, siedzibą sojuszu zakupowego będzie szwajcarska Genewa. Za pomysłem powołania do życia nowego podmiotu stoi niemiecka Edeka, która kilka miesięcy temu opuściła grupę zakupową o nazwie Agecore. Partnerem sojuszu zostanie Gianluigi Ferrari, do niedawna szef Agecore. 

"Wiadomości Handlowe" informują, że partnerzy przedsięwzięcia prowadzą działalność łącznie w 10 europejskich państwach. EuroCommerce, organizacja reprezentująca w Brukseli interesy gigantów handlowych, wydała już oświadczenie w sprawie powołania do życia nowego podmiotu. Podkreślono w nim, że sojusz nie będzie miał żadnej styczności z dostawcami z grupy małych i średnich przedsiębiorstw ani z rolnikami.

Biedronka w Epic Partners. Czym będzie się zajmował nowy podmiot?

Epic Partners, którego częścią będzie sieć handlowa Biedronka, będzie natomiast negocjować w imieniu swoich członków "komplementarne usługi międzynarodowe i działania marketingowe z największymi międzynarodowymi producentami marek, ze szczególnym uwzględnieniem pakowanych produktów przetworzonych". Innymi słowy, negocjacje zakupowe prowadzone będą z największymi producentami z rynku produktów szybkozbywalnych (FMCG - Fast Moving Consumer Goods).

Więcej o: