Dobry Start. ZUS wypłacił ponad 900 milionów złotych. Jak złożyć wniosek o 300 plus?

W ramach programu "Dobry Start" wypłacono 925 milionów złotych na konta rodziców i opiekunów. W tym roku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Świadczenie 300 plus jest już przyznawane kolejny rok. To zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Jak powiadomił Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w ramach programu wypłacono 925 milionów złotych rodzicom i opiekunom. Od 1 lipca wpłynęło do ZUS ponad 3 miliony wniosków o dofinansowanie wyprawki szkolnej dla przeszło 3,6 miliona uczniów.

Program '300 plus' ma pomóc rodzicom w zakupie wyprawki szkolnej 300 plus dopadła inflacja. Wyprawka droższa o 40 proc. niż przed pandemią

Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Wnioski o 300 plus z programu "Dobry Start" można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Przypominamy, że wnioski o 300 plus są przyjmowane do 30 listopada 2021 roku. Warto jednak zrobić to wcześniej. Jeśli zdecydujemy się złożyć wniosek do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Przekroczenie tego terminu oznacza, że środki z 300 plus trafią na konto dopiero po 2 miesiącach od złożenia wniosku.

Zmiany w 500 plus (zdjęcie ilustracyjne) Koniec z 500 plus już za półtora roku "W 2023 r. budżet się nie zepnie"

Dobry Start. Dla kogo 300 plus?

Program "Dobry start" to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 złotych - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Więcej o: