Niedziela handlowa. Koniec lata przy półkach z towarem. 29 sierpnia zrobimy zakupy

Przed nami pierwsza niedziela przed rozpoczęciem roku szkolnego, a zatem ostatnia niedziela wakacji. 29 sierpnia to także niedziela handlowa. To oznacza, że zakupy zrobimy we wszystkich sklepach.

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w 2018 roku. Początkowo niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. W minionych latach przepisy były sukcesywnie zaostrzane, a punktem kulminacyjnym jest obecnie obowiązujące prawo. W bieżącym roku terminy niedziel są powiązane z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach.

Zobacz wideo Ustawa o zakazie handlu będzie zmieniana. Minister Szwed zdradza szczegóły

29 sierpnia to niedziela handlowa

29 sierpnia nie będziemy mieli problemów ze zrobieniem zakupów, gdyż jest to niedziela handlowa. Otwarte będą więc nie tylko małe, osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, ale także dyskonty jak Biedronka i Lidl oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Ustanowienie ostatniej niedzieli czerwca dniem z otwartymi sklepami wynika z chęci zapewniania dodatkowego dnia handlowego w okresie letniej wyprzedaży sezonowej, która już ruszyła w wielu sklepach.

Sklep (zdjęcie ilustracyjne)Sejm nie uszczelnił zakazu handlu w niedzielę. Forsował "lexTVN"

Przypomnijmy, że we wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Niedziele handlowe 2021 [LISTA NIEDZIEL HANDLOWYCH]

Z siedmiu zaplanowanych na 2021 rok niedziel handlowych zostały już tylko trzy. Najbliższa  wypada już w ten weekend. Niedziela handlowa pod koniec sierpnia wiąże się z powrotem uczniów do szkół. Na następne dwie niedziele z handlem będzie trzeba poczekać do grudnia.

Biedronka zdjęcie ilustracyjneSklepy otwarte w niedzielę handlową. Biedronka i Dino podają listę

Kalendarz pozostałych niedziel handlowych w 2021 roku prezentuje się więc następująco:

  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.
Więcej o: