PKP: Korekta rozkładu jazdy na kolei. Duże zmiany m.in. na trasie Warszawa - Radom

W niedzielę 29 sierpnia wejdzie w życie jesienna korekta rozkładu jazdy na kolei. Przewoźnicy zapowiadają, że pojawi się więcej składów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Zarządca sieci, PKP Polskie Linie Kolejowe, informuje natomiast o szeregu zmian w kursowaniu pociągów na niektórych trasach.

Jak mówi Karol Jakubowski z PKP PLK, jedną z nowości jest przywrócenie połączeń na trasie Mielec - Dębica.

Jak informuje PKP PLK, od 1 września - po dwunastoletniej przerwie - mieszkańcy Podkarpacia pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka-Pustków. Przejazd na trasie z Mielca do Dębicy zajmie około 35 minut. Poprzednio czas przejazdu wynosił półtorej godziny.

Zobacz wideo Top Tech. Telefon One Plus Nord 2 5G

Rozkład jazdy PKP. Z Krakowa do Olsztyna 30 minut krócej 

Duże zmiany czekają pasażerów na trasie Warszawa - Radom. Pociągi będą tam jeździć po dwóch torach. Zwiększy się przepustowość trasy i możliwe będzie uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom. Na przykład pociąg z Krakowa do Olsztyna pojedzie około 30 minut krócej. W Radomiu będą dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów oraz Radom Północny.

.Ilu mamy lekarzy w Polsce (oprócz tego, że za mało)? Nie jest łatwo

Przedstawiciele PKP PLK zapowiadają też utrudnienia. Po sezonie wakacyjnym ponownie zostanie wstrzymany ruch pociągów na trasie z Krakowa do Zakopanego. Na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Kolejarze zapowiadają również duże zmiany w rozkładzie jazdy w aglomeracji warszawskiej z powodu kolejnych etapów modernizacji dworca Warszawa Zachodnia.

Informacje dotyczące rozkładu są dostępne na dworcach kolejowych oraz w Internecie, na stronach przewoźników i na portalu pasażera. Jesienna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 6 listopada.

Lidl przygotowuje nowe benefity dla pracownikówLidl i Carrefour będą otwarte w niedziele. Zakaz handlu staje się fikcją

Więcej o: