Niedziela handlowa 29 sierpnia. Czy dzisiaj zrobimy zakupy?

Dziś ostatnia niedziela wakacji. Czy 29 sierpnia zrobimy zakupy? Czy sklepy są otwarte?

Handlowa niedziela w sierpniu wypada już dzisiaj. 29 sierpnia nie będziemy mieli zatem problemów ze zrobieniem zakupów. Otwarte są więc nie tylko małe, osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, ale także dyskonty jak Biedronka i Lidl oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Ustanowienie ostatniej niedzieli sierpnia dniem z otwartymi sklepami wynika z chęci zapewniania dodatkowego dnia handlowego przed rozpoczęciem roku szkolnego 1 września 2021 r.

Zobacz wideo Ludzie, muzyka i przytup. Emocjonalnie wyposzczeni artyści dają z siebie wszystko

Przypomnijmy, że we wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Niedziele handlowe 2021 [LISTA NIEDZIEL HANDLOWYCH]

Z siedmiu zaplanowanych na 2021 rok niedziel handlowych zostały już tylko trzy. Najbliższa wypada już dzisiaj. Niedziela handlowa pod koniec sierpnia wiąże się z powrotem uczniów do szkół. Na następne dwie niedziele z handlem będzie trzeba poczekać do grudnia.

Kalendarz pozostałych niedziel handlowych w 2021 roku prezentuje się więc następująco:

  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony w 2018 roku. Początkowo niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. W minionych latach przepisy były sukcesywnie zaostrzane, a punktem kulminacyjnym jest obecnie obowiązujące prawo. W bieżącym roku terminy niedziel są powiązane z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach.

Lidl przygotowuje nowe benefity dla pracownikówLidl i Carrefour będą otwarte w niedziele. Zakaz handlu staje się fikcją

Jednakże kolejne sieci handlowe decydują się na skorzystanie z możliwości ominięcia ustawy dotyczącej zakazu handlu w niedziele poprzez wprowadzenie usługi pocztowej. Należą do nich Polo Market, Stokrotka, Lewiatan czy Biedronka. Ta ostatnia otworzyła już ponad 400 swoich placówek.

Także część sklepów Lidl Polska, które od 5 września zostaną otwarte w niedziele niehandlowe, otrzymały status placówek pocztowych. Zgodnie z zapowiedzią, w dni objęte zakazem handlu czynne będą także sklepy sieci Carrefour.

Więcej o: