Telewizja Polska będzie mieć nową siedzibę - za 75 milionów złotych. Przeniesie do niej m.in. TVP Info

Telewizja Polska ogłosiła zamówienie na budowę nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dwa budynki mają powstać przy siedzibie głównej TVP w Warszawie.
Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Telewizja Polska ogłosiła zamówienie w zeszły piątek. Dotyczy ono "wybudowania zespołu budynków kanałów informacyjnych telewizji wraz z usługami, garażem podziemnym, infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu" - dowiedział się serwis Wirtualna Polska. Nowe obiekty mają powstać na terenie Zakładu Głównego Telewizji Polskiej S.A. przy ul. Jana Pawła Woronicza w Warszawie.

Warszawa. Powstanie nowa siedziba TVP Info

Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma składać się z dwóch budynków. W pierwszym powstanie dwupoziomowy garaż podziemny i pięć kondygnacji naziemnych. Ponadto znajdą się tam m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne, studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików, pomieszczenia redakcyjne, dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny, centrum danych oraz sale konferencyjne. Przestrzeń na newsroom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej wyznaczono na parterze oraz pierwszym, drugim i trzecim piętrze - podaje Wirtualna Polska.

Drugi budynek z dziesięcioma kondygnacjami będzie bez parkingu podziemnego. W większości zaplanowano pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Na dziewiątym piętrze ma działać studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi. O zlecenie mogą starać się firmy, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowały przynajmniej dwie budowy obiektu kubaturowego z garażem podziemnym za 75 milionów złotych brutto każdy. Oferty można składać do 27 października. Według WP TVP planuje podpisać umowę na 36 miesięcy.

Budynki powstaną na terenie wyburzonego starego gmachu TVP

Telewizja Polska już kilka lat temu zapowiadała budowę nowej siedziby dla swoich stacji i programów telewizyjnych. Dwa nowe budynki mają powstać na terenie starego gmachu TVP, który wyburzono w latach 2014-2015.

Obecnie główna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej mieści się w budynku przy placu Powstańców w Warszawie. Znajdują się tam również studia i redakcje TVP Info, "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panorama".

Więcej o: