Uwaga rolnicy, dziś mija ważny termin. To ostatni dzień na złożenie wniosku o dopłaty do paliwa

Dziś upływa termin składania wniosków o dopłaty do paliwa rolniczego. Gdzie składać dokumenty? Z jakiego okresu mogą pochodzić faktury VAT? Wyjaśniamy.
Zobacz wideo "Rolnictwo jest istotnym źródłem emisji gazów cieplarnianych"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 31 sierpnia upływa termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. W 2021 roku zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1 zł do litra zakupionego oleju napędowego.

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, podczas blokady w Wawrzeńczycach pod KrakowemProtesty rolników. Kołodziejczak: Będą przybierać na sile. "To wojna z rządem"

Zwrot akcyzy od oleju napędowego. Jak złożyć wniosek?

Wnioski należy składać u wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2021 roku do 31 lipca 2021 roku - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła rolnicy muszą do wniosku dołączyć również wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokument zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, będącego w posiadaniu producenta rolnego w 2020 roku.

Wizyta premiera w BrzydowieMamy komentarz firmy, która wypożyczyła sprzęt rolniczy na wizytę premiera

Rolnicy będą otrzymywać zwrot podatku w terminie od 1 do 29 października 2021 roku gotówką, w kasie urzędu gminy lub miasta. Pieniądze w ramach zwrotu podatku akcyzowego za paliwo rolnicze można również otrzymać przelewem - wystarczy wskazać rachunek bankowy we wniosku.

Więcej o: