Żabka wprowadza nowość. Vouchery HomeDoctor na teleporady lekarskie już w sklepach

Sklepy Żabka oferują od 1 września vouchery na teleporady do lekarzy. Dostępne są vouchery do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w cenie 55 zł i specjalistów za 75 zł.
Zobacz wideo Fiałek: Po pandemii wielu medyków wyemigruje. To będzie tragedia większa niż COVID-19

We wszystkich sklepach sieci Żabka pojawiły się przedpłacone vouchery na telekonsultację lekarską, przygotowaną przez firmę HomeDoctor. W ten sposób sieć chce ułatwić dostęp do lekarzy przed zapowiadaną kolejną falą pandemii COVID-19.

Żabka sprzedaje vouchery na teleporady lekarskie

Przedpłacony voucher HomeDoctor pozwala połączyć się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub z wybranym specjalistą - nawet w 15 minut od zamówienia. Vouchery w sklepach sieci Żabka dostępne są w cenie 55 zł w przypadku kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej oraz 75 zł w przypadku lekarza specjalisty - czytamy w komunikacie prasowym.

- HomeDoctor, jako ogólnopolski dostawca świadczeń zdrowotnych, oferuje możliwość odbycia telekonsultacji lekarskiej, której koszt pokrywa klient, podając kod z zakupionego w sklepie Żabka vouchera. Ta innowacyjna forma sprzedaży usług medycznych ma na celu poszerzenie dostępności do lekarzy w całym kraju. Jednocześnie stanowi pierwszy tego typu produkt na polskim rynku handlu detalicznego, dostępny wyłącznie w sieci sklepów Żabka - powiedział Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług w firmie Żabka Polska, cytowany w komunikacie prasowym.

Kody na teleporady ważne przez 3 miesiące

Klient kupuje voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym. W dedykowanym dla produktu opakowaniu znajduje się ulotka informacyjna oraz regulamin usługi. Kod znajdujący się na paragonie niefiskalnym w całości pokrywa koszt konsultacji z wybranym lekarzem i stanowi kluczową informację podczas rezerwacji teleporady. Tylko podanie kodu podczas zamawiania telekonsultacji lekarskiej HomeDoctor online lub telefonicznie umożliwia jej realizację. Z informacji podanej przez sieć Żabka wynika, że kod posiada 3 miesiące ważności.

Telekonsultację lekarską można zamówić za pośrednictwem całodobowej infolinii lub strony internetowej. W obu przypadkach klient musi podać otrzymany na paragonie kod. Po zarezerwowaniu telekonsultacji lekarz zadzwoni na wskazany numer telefonu w wybranym przez pacjenta terminie. Podczas rozmowy z lekarzem, pacjent otrzyma zalecenia i diagnozę, a w razie konieczności, lekarz może również zaproponować e-receptę lub e-zwolnienie.

Więcej o: