Rzecznik rządu o podatkowej rewolucji. "Polski Ład jeszcze w pierwszej połowie września"

- Polski Ład będzie pozytywny lub neutralny dla 90 proc. Polaków - zapewnił po raz kolejny minister finansów Tadeusz Kościński. A rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, kiedy rząd przyjmie ostateczny kształt nowych przepisów, które mają zrewolucjonizować podatki.

Polski Ład, najnowszy program PiS, który ma m.in. zrewolucjonizować podatki, wkrótce trafi pod obrady Sejmu. Piotr Müller, rzecznik rządu, zapewnił na antenie Polsat News, że trwają prace nad finalizacją projektu. Rada Ministrów planuje przyjąć jego ostateczny projekt "jeszcze w pierwszej połowie września". 

Zobacz wideo Relacja Spitsbergen odc. 1

Jak zapewnił Müller, projekt jest cały czas konsultowany wewnątrz rządu. W czwartek doszło do spotkania w tej sprawie pomiędzy premierem a przedstawicielami Ministerstwa Finansów. Omawiano na nim poprawki, które mają znaleźć się w ostatecznym projekcie przepisów. 

Minister finansów: 90 proc. Polaków zyska lub nie straci

Tadeusz Kościński, minister finansów, również wyraził przekonanie, że zmiany podatkowe, które wprowadzić ma Polski Ład, wejdą w życie. - Dla osób z zarobkami 5 tys. 700 zł - 11 tys. 100 zł brutto, Polski Ład będzie absolutnie neutralny - zapewnił w rozmowie z Polska Times.pl. 

Kościński zapewnił, że Polski Ład to "rozwiązania, które przyniosą realne pieniądze w kieszeniach Polaków". "O połowę mniej Polaków będzie płacić wyższą stawkę PIT - nie 32 proc., tylko 17 proc." - zapewnił. 

Jego zdaniem na Polskim Ładzie skorzystają wszyscy, "ponieważ gospodarka dostanie kolejny prorozwojowy impuls". 

'Klasa średnia nie straci na zmianach podatkowych'. Sarnowski o Nowym Ładzie (zdjęcie ilustracyjne) Polski Ład. Rząd da przedsiębiorcom fory. Będzie boleć, ale nie tak jak miało

Gowin: Polski Ład to pomysł skrajnie socjalistyczny

Polski Ład ma podwyższyć kwotę wolną od podatku z 8 do 30 tys. zł. Ma też podnieść składkę zdrowotną - dziś wynosi ona 1,25 proc., ale po zmianach wyniesie 9 proc. Co istotne zmiana ta dotknie nie tylko zatrudnionych, ale również emerytów i przedsiębiorców. 

Jarosław Gowin, który odszedł z rządu m.in. na skutek konfliktu o Polski Ład, twierdzi, że Polacy na nowym programie PiS stracą. -  Emeryci zyskają na programie PiS tylko pozornie - mówił. Jego zdaniem najnowszy program PiS jest "skrajnie socjalistyczny", bo oznacza dotkliwe podniesienie podatków przede wszystkim dla przedsiębiorców. Ma się to odbić - zdaniem Jarosława Gowina - na cenach.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że składka zdrowotna dla przedsiębiorców może być ostatecznie niższa. Miałaby ona wynieść 3 proc., jednak byłaby sukcesywnie zwiększana. 

Rząd promujący Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Plan Odbudowy. Epokowy skok Morawieckiego skończy się wywrotką?

Więcej o: