Czwarta fala i obostrzenia. Müller: Osoby zaszczepione nie będą objęte limitami

Jeżeli będziemy obniżali limity osób, np. w kinach, to nie będą nimi objęte osoby zaszczepione - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Rzecznik rządu mówił na antenie Radia Zet o możliwych ograniczeniach w kolejnej, czwartej fali pandemii.

Szczepionka przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Nowy wariant koronawirusa. Szczepionki na COVID-19 będą skuteczne na Mu?

Müller: Ograniczenia nie będą dotyczyć zaszczepionych

- Jeżeli będziemy wprowadzać ograniczenia, to będziemy stosować metodę suwaka. Jeżeli będziemy obniżali limity osób w kinach czy w jakichś miejscach, to tymi limitami nie będą objęte osoby zaszczepione. W związku z tym, siłą rzeczy, jeżeli by doszło do wzrostu zachorowań, to osoby niezaszczepione będą miały dużo trudniej, bo limit osób wejścia do kina czy do innego miejsca będzie na tyle niski, że część osób nie będzie mogła wejść, bo w tym limicie się nie zmieści - mówił Müller.

- Będzie pewna grupa osób, która nie będzie musiała pokazać żadnych zaświadczeń, bo będzie objęta niskim limitem, powiedzmy 30 osób. A poza limitem wejdą tylko osoby, które są zaszczepione - tłumaczył.

Epidemia koronawirusa"Economist": Ofiar pandemii jest znacznie więcej, niż podają oficjalne dane

Wskazywał, że to "metoda hybrydowa". - Mam nadzieję, że nie trzeba będzie wprowadzać takich limitów, że epidemia nie wzrośnie na taki poziom, ale jeżeli by taka sytuacja była, to takie rozwiązanie zostało zaakceptowane - podkreślił.(PAP)

Autorka: Aleksandra Rebelińska/ reb/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: