Ceny na rynku nieruchomości gwałtownie rosną. Grozi nam kryzys? "Za wcześnie, by mówić o bańce"

Rynek nieruchomości przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy boom. W najnowszym "Studiu Biznes" rozmawialiśmy na ten temat z prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju. Według Pawła Borysa jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tzw. bańce.

Ceny nieruchomości w 11 z 17 badanych miast ceny w sierpniu 2021 r. osiągnęły najwyższy poziom w historii. Średni wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat wyniósł aż 24 proc. - czytamy w raporcie przygotowanym wspólnie przez ekspertów Expandera i Rentier.io. Czy dynamiczny wzrost cen może okazać się problemem dla polskiej gospodarki? Posłuchaj fragmentu "Studia Biznes".

Zobacz wideo Ceny na rynku nieruchomości gwałtownie rosną. Grozi nam kryzys?

Pandemia zakłóciła działanie rynku nieruchomości. Dlatego w raporcie Expandera i Rentier.io zaprezentowano, jak zmieniły się ceny w ciągu dwóch lat, czyli od lipca 2019 r. W tym okresie najmocniej wzrosły ceny w Sosnowcu (41 proc.), Radomiu (35 proc.) i Łodzi (29 proc.). "Najmniejsze wzrosty odnotowaliśmy natomiast w Bydgoszczy (12 proc.), Poznaniu (15 proc.), Gdańsku (17 proc.) i Katowicach (17 proc.). Dla wszystkich badanych przez nas miast przeciętny dwuletni wzrost wyniósł 24 proc.

Ceny mieszkań w 2021 r.Ceny mieszkań w 2021 r. Fot. Expander / Rentier.io

Więcej o: