Żabka planuje w Polsce ekspansję sklepów bez kas i obsługi. Są pierwsze lokalizacje

Żabka otworzy do końca roku około 30 nowych autonomicznych sklepów Żappka Store - dowiedział się portal Wiadomości Handlowe. Kolejne punkty powstaną w Poznaniu, Krakowie i Warszawie.
Zobacz wideo Jesteśmy na lodowcu Sven. "Pod naszymi stopami sto metrów lodu, każdego roku coraz mniej"

Pierwszy autonomiczny sklep Żappka Store został udostępniony klientom 14 czerwca w Poznaniu, w bramie numer 8 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jest to placówka czynna 24/7, która nie posiada ani kas, ani obsługi. Oznacza to, że klienci mogą tam zrobić zakupy zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Żappka Store posiada system kamer, wykorzystujący inteligentne algorytmy, które potrafią m.in. rozpoznać zdjęte z półek produkty, naliczyć odpowiednią kwotę i sfinalizować płatność za pomocą podpiętej do aplikacji Żappka Pay karty płatniczej.

Aby skorzystać z bezobsługowego sklepu, wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka oraz aktywna usługa Żappka Pay. Klienci mogą po prostu wejść do Żappka Store, wziąć dowolny produkt i wyjść, a odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z konta.

Kolejne punkty Żappka Store powstaną w Krakowie i Warszawie

Żabka zapowiada otwarcie kolejnego autonomicznego sklepu w Poznaniu. Drugi punkt Żappka Store powstanie przy ul. Dworcowej 1 - dowiedział się portal wiadomościhandlowe.pl. Sieć planuje również uruchomić swoje nanosklepy w innych miastach - w Warszawie (ul. Bracka 3) oraz w Krakowie (przejście podziemne Lubicz-Basztowa, lok. L15).

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis, Żabka planuje otworzyć do końca bieżącego roku ok. 30 punktów Żappka Store. Sieć pracuje również nad nieco mniejszym konceptem nanosklepu, który miałby być dostosowany np. do lokalizacji biurowych. Autonomiczne sklepy Żappka Store pozwalają sieci dotrzeć tam, gdzie nie można otworzyć standardowego sklepu i pomagają Żabce przyspieszyć swoją ekspansję w Polsce.

Pierwszy autonomiczny sklep w Polsce otwarto w Poznaniu

Pierwszy w Polsce autonomiczny sklep otwarto w 2019 r. Punkt bezkasowy również powstał w Poznaniu, lecz za jego otwarcie odpowiada sieć Take&Go. Sklep ten otwarty jest 24/7 i wymaga od klientów posiadania aplikacji sklepu, którą należy podpiąć pod kartę płatniczą. Autonomiczne sklepy Żappka Store i Take&Go działają zatem na podobnej zasadzie.

Więcej o: