Auchan otwarty w każdą niedzielę. Załatane przepisy dot. zakazu handlu nie przestraszyły sieci

Auchan wprowadza usługi pocztowe w swoich sklepach. To oczywiście pozwoli sieci na otwarcie sklepów w każdą niedzielę. Uszczelnienie przepisów, które mają skutecznie uniemożliwić sklepom handlowanie w niedziele, jeszcze nie weszło w życie.

Każda większa sieć handlowa w ciągu ostatnich miesięcy zaczęła wykorzystywać lukę prawną, która pozwala na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Z fortelu "na pocztę" skorzystały Biedronka, Lidl, Aldi czy Intermarche. Teraz dołącza do nich francuska sieć Auchan.

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Auchan otwiera sklepy w niedziele

Auchan poinformował w komunikacie prasowym, że "w ramach nowych udogodnień klienci sklepów Auchan będą mogli nadać lub odebrać przesyłki w godzinach funkcjonowania sklepów oferujących tego typu usługi". Sieć przekazała, że w ten sposób klienci będą mogli efektywniej wykorzystać czas przeznaczony na zakupy. Na koniec dodano, że w związku z powyższym Auchan przewiduje otwarcie sklepów w niedzielę. 

Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego

- czytamy w komunikacie. 

Operator pocztowy, z którym sieć podejmie współpracę, ma zostać podany jeszcze we wrześniu, po podpisaniu umowy. Pierwsze punkty pocztowe w Auchan również mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Ich pełną listę sieć poda wkrótce na swojej stronie. 

Zakaz handlu załatany

Zakaz handlu w niedziele to jeden ze sztandarowych projektów PiS. Dopiero jednak szybko powiększająca się liczba sieci wykorzystujących luki w przepisach skłoniła władze do uszczelnienia prawa. W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął poprawki, które pozwalają na otwarcie w niedziele jedynie tych sklepów, które wykażą, że co najmniej połowa ich przychodów pochodzi z usług pocztowych. 

Teraz nowelizacją ustawy zajmie się Senat.

Po przejściu całej procedury legislacyjnej ustawa wejdzie w życie w pierwszy dzień miesiąca następujący trzy miesiące po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Więcej o: