Poczta Polska będzie dowozić węgiel. Spółka wygrała przetarg na współpracę z Polską Grupą Górniczą

Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą S.A. na przewóz węgla do odbiorców w ramach usługi przesyłka paletowa. Umowa będzie obowiązywała przez 12 miesięcy.
Zobacz wideo Koniec węgla w 2049 roku? Zygmunt: Tak odległy termin jest nie do pogodzenia z celami UE

Współpraca spółek rozpoczęła się 1 września 2021 roku. Zgodnie z zapisami umowy, Poczta Polska obsłuży logistykę konfekcjonowanych ekologicznych paliw węglowych - ekogroszków: "Karlik", "Pieklorz" i "Retopal" - czytamy w komunikacie prasowym. Załadunki odbywają się w dwóch lokalizacjach: w KWK ROW Ruch Chwałowice - ekogroszku "Pieklorz" oraz w Zakładzie Produkcji Ekopaliwa w Woli - ekogroszków "Karlik" i "Retopal".

Poczta Polska rozwija usługi logistyczne

"Rozwój usług logistycznych jest strategicznym celem Poczty Polskiej. Jako największa firma logistyczna w kraju mamy odpowiedni potencjał, aby oferować klientom zarówno przewozy krajowe, jak i też międzynarodowe. Z pocztowej przesyłki paletowej korzystają m.in. międzynarodowe koncerny, polskie spółki należące do Skarbu Państwa oraz rodzinne biznesy" - powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej S.A.

Spółka powiadomiła, że sukcesywnie powiększa swoje portfolio klientów biznesowych, korzystających z usługi przesyłki paletowej. Dzięki niej podmioty prywatne i publiczne zapewniają dostawy na terenie Polski i Europy, do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych oraz dystrybuują towary do klientów z rozproszoną infrastrukturą.

Poczta Polska chce uruchomić kolejne hale wielkopowierzchniowe

Rozwijając potencjał tej usługi, Poczta Polska od 2020 roku rozpoczęła wydzielanie odrębnych magazynów. Obsługa logistyczna przesyłek paletowych jest realizowana w 16 halach, rozlokowanych na terenie całego kraju. W związku z ciągłym wzrostem zainteresowania usługą Poczta Polska planuje uruchomienie kolejnych 3 hal wielkopowierzchniowych - czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Przesyłka paletowa jest usługą rozwijaną w Poczcie Polskiej od ponad 10 lat. Rozszerzenie możliwości transportu za granice Polski nastąpiło ponad dwa lata temu. Dzięki czemu klienci spółki mogą wysyłać palety do kilkunastu krajów na terenie całej Europy.

Więcej o: