PLL LOT przywraca rejsy do USA. Od grudnia polecimy do Miami

Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają wiele bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik wznowi loty m.in. do Miami od 10 grudnia. Wcześniej USA ogłosiły, że od początku listopada do kraju będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19.
Zobacz wideo Jak czwarta fala może uderzyć w polską gospodarkę?

Polskie Linie Lotnicze LOT reagują na decyzję Amerykanów i wprowadzają do rozkładu więcej bezpośrednich połączeń ze Stanami Zjednoczonymi. Na początku tygodnia USA ogłosiły, że od początku listopada na teren tego kraju będą mogli wjechać wszyscy zaszczepieni obywatele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Podróże (zdjęcie ilustracyjne) UE usuwa sześć krajów z listy "bezpiecznych podróży". Będą ściślejsze kontrole

LOT wznawia rejsy do Stanów Zjednoczonych

PLL LOT zmieniły właśnie rozkład lotów. Znalazło się w nim wiele zawieszonych na czas pandemii połączeń. Co prawda od roku regularne rejsy w ograniczonym zakresie się odbywały, ale do USA mogli wjechać tylko obywatele tego kraju oraz rezydenci.

Polski przewoźnik będzie codziennie latać na największe lotnisko Nowego Jorku John F. Kennedy, połączenia z Warszawy do Chicago będą realizowane sześć razy w tygodniu, a z Krakowa - raz w tygodniu. Z Warszawy na lotnisko Newark w stanie New Jersey loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Z kolei od 10 grudnia przywrócona zostanie trasa z Warszawy do Miami - loty w tym kierunku będą odbywały się trzy razy w tygodniu. Jak informuje przewoźnik, tym samym oferowanie do najważniejszych ośrodków w USA jest niemal na takim samym poziomie jak w 2019 roku.

Informacja o możliwości podróżowania osób zaszczepionych z Europy do USA spotkała się z szybką reakcją pasażerów. W poniedziałek wyszukiwarka LOT-u odnotowała wzrost zapytań o 115 proc. wobec średniej, a we wtorek o 177 proc. wobec tej samej średniej.

Zmiany dla podróżujących (zdjęcie ilustracyjne) Do USA będą mogli przyjeżdżać podróżni w pełni zaszczepieni. Podano termin

USA od listopada będą bardziej otwarte na podróżnych

Koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients ogłosił w poniedziałek, że od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19, jednak będą musieli przedstawić też negatywny wynik testu na koronawirusa i nosić maseczki.

Przyjezdni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem. Z zapowiedzi wynika, że osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie.

Więcej o: